ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Парламент Молдови планує відмовитися від російської мови

У парламенті Молдови зареєстрували законопроект, який зобов'язує всіх депутатів знати державну мову та використовувати її в роботі

Depo.Світ
20 листопада 2018 14:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на NewsMaker.

Зазначається, що законопроект зареєстрували депутати Ліберальної партії.

Так, він забороняє балотуватися в парламент громадянам, які не володіють румунською мовою.

Законопроект також пропонує не перекладати законопроекти російською мовою та зобов'язати депутатів виступати в парламенті лише державною мовою.

У разі схвалення законопроекту юридичній комісії парламенту буде доручено розробити механізм перевірки знання депутатами мови.

Автори законопроекту пояснюють ініціативу рішеннями Конституційного суду про визнання верховенства Декларації незалежності над Конституцією, у якій румунська названа державною мовою, та про визнання "застарілим" закону "Про функціонування мов".

У пояснювальній записці йдеться про те, що оскільки КС визнав застарілим закон, то немає необхідності зберігати й статус російської мови - "офіційної мови СРСР".

На перекладі законопроектів на російську мову планують заощадити 1,5 млн леїв (2,4 млн грн) на рік.

Нагадаємо, що Конституційний суд Молдови 4 червня визнав застарілим закон про функціонування мов, який був затверджений ще за часів СРСР, і в якому йшлося про те, що російська мова на території Молдови є засобом міжнаціонального спілкування.

Водночас Додон хоче повернути російську мову в школи Молдови

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ