UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Парламент Молдови не зміг домовитися з Додоном про коаліцію

У Кишиневі безрезультатно завершилися консультації парламентських партій з президентом Молдови Ігорем Додоном про формування парламентської коаліції і новий склад уряду
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

У консультаціях взяли участь представники Партії соціалістів, Демократичної партії і політичного блоку "ACUM" (до його складу входять партії "Дія і солідарність" і "Платформа "Гідність і правда").

"Ми заявили президенту, що Партія соціалістів готова до переговорів щодо створення парламентської коаліції з партіями, які увійшли до законодавчого органу. Запрошення на переговори, як всім вже відомо, ми направили представникам політичного блоку "ACUM", однак ніякої відповіді поки що не отримали", - зазначила після зустрічі з президентом лідер молдавських соціалістів Зінаїда Гречаний.

Вона закликала лідерів політичних партій відкинути політичні та особисті амбіції і приступити до діалогу про формування парламентської більшості.

Голова Демократичної партії Влад Плахотнюк констатував, що демократи готові до переговорів з парламентськими партіями, а також наголосив, що його партія категорично проти проведення в країні дострокових виборів.

Керівники політичного блоку "ACUM" Майя Санду та Андрій Нестасе заявили після зустрічі з президентом, що їх політична сила готова взяти на себе відповідальність за стабілізацію ситуації в країні, а також за відновлення відносин з міжнародними партнерами. Але є умова - призначення міноритарного уряду. Про участь у переговорах щодо створення парламентської коаліції з іншими політичними партіями співголови блоку нічого не повідомили.

Нагадаємо, блок висунув кандидатуру Андрія Нестасе на посаду голови парламенту Республіки Молдова, Майю Санду - на посаду прем'єр-міністра.

За підсумками парламентських виборів, які відбулися в Молдові 24 лютого, до парламенту увійшли Партія соціалістів (35 мандатів із 101), Демократична партія (30), виборчий блок "ACUM" (26), до складу якого входять партії "Дія і солідарність" і "Платформа "Гідність і правда", партія "Шора" (7) і три незалежні кандидати.

Для формування коаліції і подальшого затвердження уряду необхідні голоси, як мінімум, 51 депутата. Якщо протягом 90 днів з початку роботи нового парламенту (з 21 березня) коаліція не буде створена, президент має право розпустити парламент й оголосити дострокові вибори.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme