Парламент Австрії позбавив імунітету депутата, причетного до "російського" скандалу

Національна рада Австрії у четвер надала дозвіл на офіційне переслідування депутата від правопопулістської та проросійської "Австрійської партії свободи" (FPÖ) Маркуса Чанка, що стало наслідком розслідування так званого "Ібіцагейту"

Відповідний запит був направлений до парламенту Центральною прокуратурою по боротьбі з економічними злочинами та корупцією (WKStA), повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

За зняття імунітету з Маркуса Чанка депутати проголосували одностайно.

Прокуратура зацікавилася цим політиком після оприлюднення у травні німецькими ЗМІ відео, яке було таємно записане на Ібіці у липні 2017р. під час зустрічі голови FPÖ Гайнц-Крістіана Штрахе з "племінницею російського олігарха". На відеозаписах Штрахе, разом із своєю "правою рукою" Йоганном Гуденусом, обговорює з нібито росіянкою фінансування партії в обмін на різні преференції після приходу до влади. При цьому, він вказує на те, що гроші можна направляти в обхід Рахункової палати через наближений до FPÖ благодійний фонд.

Як з’ясували журналісти, саме Маркус Чанк до приходу в парламент у восени 2017року був причетним до керівництва низкою наближених до FPÖ благодійних фондів, які отримували багатотисячні пожертвування.

Нагадаємо, політична криза в Австрії спалахнула 17 травня, коли німецькі видання Süddeutsche Zeitung і Spiegel оприлюднили відеозаписи зустрічі, яка відбулася в липні 2017 року на Ібіці.

Згідно з цими записами, віце-канцлер Австрії, глава ультраправої Партії свободи Гайнц-Крістіан Штрахе зустрічався з росіянкою Альоною Макаровою, племінницею олігарха з оточення Путіна. Вона нібито планувала інвестувати не зовсім легальні кошти в Австрії.

Наразі прокуратура розслідує справу щодо можливого нелегального фінансування FPÖ, у якій і проходить Чанк. Сам депутат запевняє у своєї невинуватості і підтримував зняття з себе депутатського імунітету.

18 травня віце-канцлер Австрії подав у відставку через скандал з російським фінансуванням.

19 травня президент Австрії Александер Ван дер Беллен виступив за проведення дострокових парламентських виборів у країні на початку вересня після розпаду урядової коаліції.

22 травня в Австрії призначили уряд меншості.

30 травня голова австрійського конституційного суду Брігітте Бірляйн стала канцлером країни.

3 червня перехідний уряд Австрії на чолі з до недавнього часу головою Конституційного суду Брігітте Бірляйн склав присягу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme