ПАРЄ хоче задіяти штучний інтелект для боротьби із коронавірусом

У Парламентській асамблеї Ради Європи вважають, що штучний інтелект може бути корисним засобом у боротьбі з пандемією коронавірусу, але його застосування не повинно порушувати права людини й етнічні норми

Про це заявив доповідач ПАРЄ з питань демократичного урядування і штучного інтелекту Деборах Бергаміні, повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"На тлі того, що штучний інтелект може стати надійним союзником у подоланні пандемії COVID-19, ми повинні не забувати, що його застосування може спричинити великі занепокоєння щодо прав людини і підірвати довіру до урядів", – вважає італійський парламентарій.

Він констатував, що застосування сучасних передових технологій у протидії коронавірусу не повинно суперечити правам людини, громадянським свободам, принципам верховенства права.

Бергаміні, зокрема, відзначив, що застосування технології дистанційного відслідковування і моніторингу поширення коронавірусу є ефективним заходом. Але його надмірне застосування, або порушення при цьому етичних норм може призвести до суворого порушення права людини на приватність та недискримінацію.

Нагадаємо, за останніми даними, в Україні зафіксовано 1462 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Водночас в Україні зареєстровано 45 летальних випадків внаслідок захворювання на коронавірус. Минулої доби смертельний COVID-19 виявили у 32 медичних працівників.

Українські медики підрахували, скільки коштує лікування пацієнта, хворого на коронавірус COVID-19.

Також повідомлялося, що для українців готують нові правила дезінфекції та поховання померлих з COVID-19.

З 6 квітня в Україні запровадили жорсткий карантин. Дізнатися, які обмеження він передбачає, можна за посиланням.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme