ПАР хоче повернути виробникові мільйон доз вакцини, яку закупила і Україна, – ЗМІ

Влада Південно-Африканської республіки попросила Інститут сироватки Індії забрати назад поставлені на початку лютого 1 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca

ПАР хоче повернути виробникові мільйон д…
Фото: Рixabay

Про це з посиланням на джерела пише The Economic Times, передає Depo.ua.

За інформацією видання, таке прохання Міністерства охорони здоров'я ПАР пов'язане з тим, що вакцина забезпечує незначний захист від легкої і середньої тяжкості перебігу COVID-19, викликаного місцевим мутантним варіантом - так званим африканським штамом коронавірусу. Про низьку ефективність вакцини AstraZeneca свідчать клінічні випробування, які були проведені в ПАР.

Зазначимо, що ця партія вакцини прибула в ПАР всього кілька днів тому. Ще півмільйона доз повинні прибути найближчими днями.

Зараз у країні з 55 млн населення роблять ставку на вакцинацію груп ризику, в першу чергу медиків, вакциною від Johnson & Johnson.

Нагадаємо, у понеділок, 15 лютого, у нашій державі подали на реєстрацію вакцину проти коронавірусу AstraZeneca

Довідка: Вакцина AstraZeneca/Oxford зручніша у зберіганні (температурний режим від +2 до +8 °C), є третьою вакциною, схваленою до використання у ЄС.

Протягом першого півріччя (починаючи з лютого) наша країна (у рамках механізму Covax) має отримати від 2,2 до 3,7 млн доз цього препарату. Однак показники її ефективності є неоднозначними. 

Проміжні результати третього етапу випробувань препарату показали ефективність у 82%, втім цей показник – результат кількох умов. По-перше, друге щеплення має бути через 12 тижнів після першого (перше щеплення показує ефективність на рівні 70-76%). І по-друге, ви маєте бути ізольовані від шансу заразитися "південноафриканським" штамом коронавірусу. Нині цей штам – основний у ПАР, і країна вже призупинила щеплення вакциною AstraZeneca/Oxford через її низьку ефективність проти даного підвиду. Про чіткі цифри говорити зарано, втім дані дослідження на невеликій вибірці говорять про показник близько 10%. 

Також, хоча ця вакцина і сертифікована у ЄС, щодо її ефективності для літніх людей (понад 55 років) дані обмежені. Це стало причиною відмови кількох країн, зокрема Польщі та Швеції від щеплення своїх пенсіонерів даним препаратом.

Читайте також: В Україні починається масова вакцинація від коронавірусу: Що про це відомо сьогодні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme