Пандемія коронавірусу знизила глобальну сейсмічну активність Землі

Під час поширення коронавірусної інфекції сейсмологи різних країн відзначають ослаблення високочастотних коливань земної кори – шуму, створеного людською діяльністю

Уряди різних країн намагаються стримати поширення коронавируса, вводячи заборони на вільні переміщення і обмежуючи роботу громадських закладів і місць. Такі заходи ведуть до різкого скорочення господарської діяльності, будівництва і транспортних потоків. Їх реєструють навіть чутливі сейсмометри - інструменти, за допомогою яких геологи стежать за коливаннями земної кори, передає Depo.ua з посиланням на Naked-Science.

Першими на це звернули увагу сейсмологи з Брюсселя. У повідомленні, опублікованому в блозі Бельгійської королівської обсерваторії в Twitter, відзначено, що співробітники перейшли на віддалений режим роботи, в той час як їхні інструменти показують помітне зниження коливань через падіння людської активності.

За словами співробітника обсерваторії Томаса Лекока, спочатку датчики розташовувалися в передмісті Брюсселя, проте за останні десятиліття виявилися в оточенні вируючої міського середовища і постійно реєстрували "сейсмічний фон". "Якщо пройшов сніг, то все тихо, - говорить геолог, - а якщо проходить марафон, то ми можемо помітити, що побігли люди". Проте тепер навіть в розпал робочого тижня рівень фонових коливань в Брюсселі порівнюємо зі спокійними сніговими вихідними.

Естафету бельгійців підхопили сейсмологи інших країн: про аналогічне падіння шуму повідомили вчені з Франції, Нової Зеландії, Великобританії. Самі по собі ці дані не становлять великої несподіванки. Однак вчені планують скористатися раптовим часом затишшя. Справа в тому, що розуміння характеру шуму, який привноситься в роботу сейсмографів людською діяльністю, дозволить краще виділяти корисний сигнал з зібраних даних.

Крім того, подібні високочастотні коливання створюються і багатьма природними процесами, включаючи вітер і хвилювання океану. У густонаселених районах вони практично придушуються шумом людської діяльності, але тепер виявилися більш помітні. Цей рідкісний момент варто використовувати для того, щоб краще з'ясувати їх властивості та навчитися з їх допомогою отримувати більше відомостей про те, що відбувається під поверхнею Землі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme