Палата представників Конгресу США засудила будівництво "Північного потоку – 2"

Палата представників Конгресу США одноголосно схвалила резолюцію, в якій виступила проти завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік – 2"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на посольство України в США у Facebook.

"У документі, зокрема, міститься заклик до урядів європейських держав відмовитися від "Північного потоку – 2" та висловлюється підтримка запровадженню санкцій відносно цього газопроводу згідно з частиною 232 "Закону про протидію супротивникам Америки через санкції", - йдеться в повідомленні.

У резолюції зазначається, що "Північний потік – 2" є кроком у зворотному напрямі у тому, що стосується забезпечення енергетичної безпеки Європи й інтересів США, та міститься наполегливий заклик до президента США використати всі наявні інструментарії, щоб підтримати енергетичну безпеку Європи через політику зменшення її залежності від російських енергоносіїв.

Нагадаємо, у німецькому Любміні, у Грайфсвальдській затоці, було розпочато прокладання перших труб газопроводу "Північний потік - 2", який буде постачати газ в обхід України.

Довідка: Україна в разі запуску нової російської експортної труби потужністю 55 млрд куб. м на рік втратить 2-3 млрд дол. доходу від транзиту блакитного палива через свою ГТС, а це майже 3% ВВП.

Проти "Північного потоку – 2" активно виступають Україна, Польща та країни Балтії. Вони закликають владу Європейського Союзу заблокувати цей проект, заявляючи, що це "газова голка", яка збільшує залежність європейців від поставок енергоносіїв з Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна