Падіння рубля і мовчання Путіна: Як реагує російська економіка на майбутні санкції США  

Перша реакція російського ринку на повідомлення про нові й жорсткі  санкції з боку США є сподівано панічною

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Падіння рубля і мовчання Путіна: Як реаг…

Інформація про те, що США готують нові санкції проти Росії, частина з яких, пов'язана з отруєнням Скрипалів у Солсбері, буде введена автоматично, а інші – будуть прийняті з високою долею ймовірності, оскільки підтримуються у Конгресі як республіканцями, так і демократами, пройшлась по російській економіці потужним катком.

Другий день поспіль стрімко знецінювався рубль. На торгах Московської біржі курс долара піднімався до 66,73 руб ./$, курс євро виростав до 77,33 руб. / €, за стабілізувавшись десь біля позначки 76,8. Акції "Аерофлоту", якому, цілком ймовірно, скоро закриють американське небо, впали в ціні на 12%. Більшість російських компаній на Лондонській біржі також подешевшали. Іноземні інвестори – ті, які відважились залишатися на російському ринку, стурбовані наростанням санкцій і продають рублі, посилюючи тиск на курс.

Тим часом російські офіційні особи зберігають таємничу мовчанку. А ті з них, хто зобов'язаний щось сказати, видають потік достатньо слабко пов'язаних із ситуацією мовних штампів.

"Ми чули офіційну заяву про нові так звані санкції, і ми чули якесь високопоставлене джерело, яке говорило про можливість тих чи інших рестрикцій щодо Росії. Тому поки ми не зрозуміли конкретно й офіційно про що йде мова, говорити про якісь контрзаходи, зрозуміло, було б невірно", - сформулював речник російського президента Дмитрій Пєсков. Зміст сказаного вичленувати, скажемо прямо, непросто. Окрім того, він додав, що пов'язувати нові антиросійські санкції зі справою про замах на колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки в Солсбері "категорично неприйнятно". "Ми ще раз рішуче відкидаємо будь-які звинувачення в контексті можливої ​​причетності російської держави до того, що сталося в Солсбері", - додав він, зазначивши, що спроби назвати Росію "спонсором тероризму" лежать "за межею розумного".

Щось подібне сформулювали і представники Держдуми Росії, явно очікуючи на озвучення "офіційної позиції партії і уряду", щоб до неї приєднатися.

Найадекватніше в цій ситуації виглядав, напевно, міністр фінансів Росії Антон Силуанов, який заявив журналістам, що уряд робить все можливе для підтримки фінансової стабільності на тлі падіння рубля. Ну або екс-мер Єкатеринбургу Ройзман, котрий написав у Твіттері: "Скрипаль за сто своїх життів не приніс би Росії стільки шкоди, скільки приніс один замах на нього. ДБ".

Таким чином, ситуація в Росії зараз наступна: бізнесмени панікують, а вожді мовчать. Проблема полягає в тому, що паніка бізнесменів рано чи пізно передасться населенню. Через специфічні комунікаційні канали – у вигляді цифр у віконечках обмінників, та цінників у супермаркетах. Яким населення схильне вірити більше, ніж заявам про "санкції нам тільки на користь".

А заспокоїти бізнесменів може тільки чіткий сигнал від російської влади стосовно того, що в Кремлі збираються робити з ультиматумом США.

Чи то ламати бульдозерами лабораторію з "Новічком", і влаштовувати на її уламках пікнік з американськими дипломатами і експертами з Організації із заборони хімічної зброї. І тоді бізнес зрозуміє, що все буде добре, і скуповувати долари перестане.

Але російська влада може сказати (і, швидше за все, скаже) цілком протилежну річ. Про те, що "не розуміє мови ультиматумів", і "не піддасться грубому і протизаконному тиску" з боку США, в яких "немає жодних доказів причетності Росії до подій у Солсбері". І тоді російський бізнес теж все зрозуміє і заспокоїться. І піде скуповувати залишки доларів і реальні цінності – бажано, у вигляді продуктів харчування тривалого зберігання. На них у такому разі в Росії буде серйозний попит.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme