Отруєні Скрипалі можуть стати розумово недієздатними

Отруєння колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки нервовим токсином може призвести до розумової непрацездатності, і незрозуміло, чи зможуть вони відновитися

Про це заявив британський суддя, передає Depo.ua з посиланням на Reuters.

Лікар, який лікує Скрипалів, зазначив, що вони обоє знаходяться під дією сильних заспокійливих і нездатні спілкуватися. Неможливо оцінити, коли і якою мірою може бути повернута їхня розумова здатність.

"Точний ефект впливу на їхнє довгострокове здоров'я залишається незрозумілим, хоча медичні дослідження показують, що їхні розумові здібності можуть бути порушені до невідомого і досі невизначеного ступеня", - сказав суддя Девід Вільямс у своїй постанові.

Нагадаємо, Європейська рада визнала, що до отруєння колишнього ГРУшника Сергія Скрипаля у Великій Британії дуже вірогідно причетна Росія.

За підсумками переговорів лідерів країн Євросоюзу в Брюсселі було прийнято рішення відкликати посла ЄС в Росії.

22 березня прем'єр Великої Британії Тереза ​​Мей заявила про "позитивну ідентифікацію" експертами військової лабораторії в Портон-Даун речовини, "що використовувалася як частина групи "Новачок".

14 березня Британія оголосила про рішення вислати з країни 23 російських дипломата у відповідь на отруєння колишнього російського ГРУшника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у місті Солсбері нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яка вироблялася в СРСР.

Крім того, Британія заявила про призупинення всіх двосторонніх контактів з Росією та скасування запрошення глави МЗС Росії Сергія Лаврова до Лондона.

16 березня очільник британського МЗС Борис Джонсон заявив, що наказ використовувати нервово-паралітичний агент групи "Новачок" на території Британії віддав президент Росії Володимир Путін.

Також влада Британії намагається переконати союзників у Європі вислати російських дипломатів через отруєння в Солсбері.

Довідка: Екс-ГРУшника Сергія Скрипаля та його доньку отруїли 4 березня. Їх знайшли на лавці біля торгового центру в Солсбері без свідомості. Перебуваючи в лікарні, їх стан залишався критичним - вони були в комі.

Поліція з'ясувала, що їх намагалися вбити нервово-паралітичним речовиною, мотивом могла стати помста.

ЗМІ повідомили також, що Скрипаль і його донька Юлія могли бути отруєні за допомогою букета квітів, який вони принесли на могилу дружини Скрипаля.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #отруєння