Вибори в США: Трамп готується махнути рукою на результати голосування

Головним завданням демократів у США, ймовірно, стає не так сам виграш на виборах, як нейтралізація Трампа, який в разі програшу готовий порушити всі можливі правила політичної гри. При тому що головною тактикою Клінтон залишається жорстка лобова атака, яка явно не сприяє душевному здоров’ю опонента

Роман Федюк

Фінальні дебати Гілларі Клінтон з Дональдом Трампом вийшли ще жорсткішими, ніж всі попередні.

Хоча, на відміну від попередніх сутичок, цього разу опоненти далеко менше говорили про зальоти – свої і своїх партнерів по подружжю, а зосередились на речах далеко практичніших і доречніших на кандидатських дебатах.

Про мігрантів, яких дедалі більше, про зброю, яка все частіше стріляє – але Трамп проти обмежень на її продаж, і про аборти, які Трамп, навпаки, хотів би заборонити, а от Клінтон – радикально проти. Ну і про Путіна, звичайно – куди ж без нього. Загалом, все що відбулося, можна було б з певною долею фантазії навіть назвати зіткненням ідеології Республіканської та Демократичної партій США у всій їхній красі. Ну, якщо не рахувати того факту, що тон дискусії регулярно скочувався до рівня перепалки в нічному барі.

При тому Гілларі Клінтон цілком свідомо робила все можливе, аби вивести Дональд Трампа з себе і примусити його втратити самоконтроль. Що їй, безперечно, вдалося – й призвело до відвертого хаосу у відповідях опонента. Які і за кращих-то часів риторичною стрункістю не страждали.  

Але якими б не були подробиці партійних ідеологій і приватних вподобань кандидатів, над дебатами домінував один простий момент.

Кандидат від Республіканської партії США Дональд Трамп публічно відмовився підтвердити, що визнає результати виборів, якщо Клінтон виграє в нього з тими ж показниками, які пророкують соцопитування – і які покажуть, скоріше за все, екзот-поли. У всякому разі, на пряме запитання Гілларі Клінтон щодо цього Трамп не відповів.

Таким чином, спекуляції про можливий "трампомайдан" з провокаційних роздумів журналістів перетворюються на доконаний факт американського політичного життя. І виграш демократів, за певних обставин, може для них – і для країни – стати небезпечнеішим, ніж програш. Що, звісно, не є причиною для здачі влади Трампу.

І яким би не було ставлення громадян США до зброї, абортів чи навіть Путіна, голосуватимуть вони не за політика з ближчою для них програмою. Вибирати їм доведеться між кандидатами, одна з яких готова грати за американськими правилами, а інший – ні. Вибирати між непоганим минулим, внаслідок якого вони живуть в багатій і потужній державі – і божевільним, хаотичним і непередбачуваним майбутнім. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ