Особливості менталітету: Як у Швеції працює ліберальний недокарантин

У Швеції вже 3,5 тисячі інфікованих коронавірусом та понад 100 смертей від коронавірусної хвороби, але і досі немає жорсткого карантину

Українка за походженням, а нині - мешканка Гетеборга, Лілія Макашова розповіла, чому влада примусово не закриває людей вдома, передає Depo.ua з посиланням на BBC Україна.

Вона зазначила, що в країні працюють кафе і ресторани, люди похилого віку, як і раніше гуляють містом та перебувають у громадських закладах.

"Бари, кафе та ресторани працюють, і людей там не дуже поменшало, але університети - на карантині. Спортзали, басейни і СПА не закриті, але в автобусах перші двері не відчиняються і за півтора метра до водія все відгороджене попереджувальною стрічкою", - зазначила Макашова.

За її словами, у Швеції кілька тижнів тому також був ажіотаж у магазинах, люди скуповували туалетну бумагу, але потім заспокоїлися. 

"Кишеньковий антисептик, наприклад, купити складно: в багатьох аптеках він закінчився, а у ті, які досі ще щось мають, продають по одному в руки", - розповіла вона.

"Загалом шведи, можливо, завдяки своєму спокійному темпераменту, досить гарно переносять таку ліберальну форму карантину. Працювати вдома, що, до речі, не є вимогою, а тільки опцією, - для багатьох з них це просто можливість провести час з родиною та дітьми", додала Макашова.

Вона пояснила, що позиція уряду Швеції така: ми контролюємо ситуацію і статистично ми виглядаємо добре, навіть на тлі країн зі справжнім карантином; на цю мить ситуація не настільки погана, як ми очікували, медичні заклади готові до спалаху; спортзали не закриті, тому що для більшості людей спорт - це спосіб залишатися здоровим і жити за графіком; бари та ресторани поки що працюють, бо ми не хочемо жорсткого падіння економіки; ми очікуємо спалаху вірусу і потім запровадимо нові обмеження.

До того ж Швеція - одна з країн-лідерів у світі за кількістю протестованих на коронавірус. Наразі відомо про майже 3,5 тисячі інфікованих та 102 летальні випадки.

У Швеції довіра до уряду і традиція не панікувати розвинуті на досить високому рівні, і це справді працює. А тримати дистанцію і не підходити ближче, ніж на метр, це взагалі частина ДНК шведів.

"За іронією долі, шведи, а особливо мешканці Гетеборга, де я і живу, бачили сонце, можливо, всього лише кілька днів за всю зиму по три години на день максимум. Ішов дощ, а на вулиці не можна було йти по прямій, бо вітер просто зносив. І тепер весь березень сонце майже щодня і стабільно не менше +7. Ніхто не може заборонити шведу після зими вийти погрітися на сонечку. Я думаю, що якщо закриються кафе, вони тоді просто сидітимуть на вулиці, заплющивши очі від сонця і попиваючи свою каву з термоса", - пише Макашова.

Проте, вона зазначила, що як і ситуація з туалетним папером, новини з Європи все ж впливають на спосіб життя шведів. Багато з них, навіть якщо дуже хочуть зустрітися з друзями, тепер нададуть перевагу не бару, а зустрічі вдома у невеликій компанії. 

"Шведський принцип, який тут популярний у багатьох галузях - це індивідуалізм. Це значить, що навіть якщо ультимативних вимог від уряду не надходить, рішення приймаються на особистому рівні. І знову ж таки, це працює. Мене, наприклад, запросили на дві великі вечірки до дня народження цього тижня, але їх скасували через пандемію. Кілька моїх знайомих самоізолювалися ще до кризи з туалетним папером, бо знають, що вони - у групі ризику. Ще кілька не поїдуть на Великдень зустрітися з родиною, бо не хочуть ризикувати здоров'ям старших", - зазначила вона.

Нагадаємо, шведський уряд у п'ятницю, 27 березня, заявив про введення заборони на масові зібрання чисельністю понад 50 осіб у зв'язку з поширенням коронавірусу, а також – нові покарання за порушення карантину

Зазначимо, Швеція входить до десятки найщасливіших країн світу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme