Орбан добився скасування гранту США незалежним угорським ЗМІ

Адміністрація прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана пролобіювала у Вашингтоні скасування гранту від Державного департаменту США для незалежних угорських ЗМІ

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The New York Times.

У листопаді минулого року Держдеп США оголосив грант на суму $700 тисяч, щоб допомогти становленню незалежних ЗМІ в Угорщині. Пізніше визначили фіналістів гранту, але після цього у липні несподівано вибір переможця відклали, а Держдеп оголосив, що ці гроші можуть бути використані в інших частинах Європи.

Колишній посол Угорщини в НАТО, а пізніше посол Вашингтоні Андраш Симоні назвав це "величезною перемогою". "Це посилає повідомлення, що в Угорщині все добре, що Угорщина є демократією", - заявив він.

Очевидно, такий крок пов'язаний із тим, що після перемоги Трампа в адміністрації президента США стали більш прихильними до Орбана. Однак велику роль зіграла і лобістська кампанія, яку уряд Угорщини веде у Вашингтоні.

За інформацією видання, уряд Орбана пожертвував мільйони доларів десяткам американських дослідницьких груп, культурних фондів, стипендіальних фондів та лобістів, більшість коштів йшли через Фонд "Угорські ініціативи", який зареєстрований як компанія в штаті Делавер, але належить він офісу Орбана.

Інформація з офіційних джерел свідчить, що уряд Угорщини виділив фонду $15 мільйонів. Невеликі пожертви були здійснені американським аналітичним центрам з питань зовнішньої політики, включаючи два платежі в розмірі $20 тисяч Центру аналізу європейської політики - групі у Вашингтоні, яку тоді очолював Вес Мітчелл, якого Трамп згодом призначив помічником держсекретаря у справах Європи та Євразії.

Уряд Орбана також заплатив більш ніж $2,5 мільйона колишньому республіканському конгресмену Конні Маку IV за лобіювання від імені Угорщини на Капітолійському пагорбі, у тому числі за спробу скасувати той самий грант для угорських ЗМІ.

Мак не знайшов особливої підтримки серед законодавців за винятком групи з 11 республіканців з популістського "Руху Чаювання". У січні ці 11 законодавців написали листа тодішньому держсекретарю Рексу Тіллерсону із вимогою відкликати грант для угорських ЗМІ та відновити дипломатичні контакти на високому рівні з урядом Орбана.

Тіллерсон, ймовірно, проігнорував цей лист. Але в квітні його звільнили і призначили замість нього Майка Помпео. Вже через місяць почалася відлига у стосунках США та Угорщини.

Помпео зустрівся у Вашингтоні зі своїм угорським колегою Петером Сійярто, закінчивши шестирічний період без двосторонніх контактів на високому рівні. У червні Трамп провів телефонну розмову з Орбаном. Попередній президент США Барак Обама з угорським прем'єром жодного разу за дві каденції не говорив по телефону.

Незабаром після цього рішення щодо виділення $700 тисяч для незалежних ЗМІ в Угорщині відклали. Посол США в Будапешті заперечив будь-які політичні мотиви.

"Це не тому, що Сполучені Штати чи я не виступають за свободу преси - це невід'ємна частина демократії, в яку я, і ми віримо дуже, дуже сильно. Ми просто відчули, що це не є проблемою в Угорщині", - сказав він.

Нагадаємо, невдовзі після рішення США скасувати грант критичний до Орбана угорський журнал "Heti Valasz" оголосив про закриття. Приватний телеканал HirTV був куплений союзником Орбана.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme