ООН заявила про рекордну кількість цивільних жертв в Афганістані

Число цивільних людей, що були вбиті чи поранені в перебігу конфлікту в Афганістані, в першій половині цього року лишилося на тому ж рекордно високому рівні, що й торік

Depo.Світ
17 липня 2017 18:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила місія ООН у цій країні, передає Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

"За час від 1 січня до 30 червня були підтверджені смерті загалом 1 тисячі 662 цивільних людей, і це на два відсотки більше, ніж за той самий період минулого року, заявила Допоміжна місія ООН в Афганістані в новому звіті. Число поранених цивільних за цей час склало 3 тисячі 581, що на один відсоток менше від числа поранень у цей час минулого року. При цьому 40 відсотків усіх цивільних жертв за перше півріччя цього року спричинили імпровізовані вибухові пристрої, до яких вдаються антиурядові сили - вибухові пристрої смертників, міни натискної дії чи міни, закладені на узбіччях", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, підрив вантажівки з вибухівкою в Кабулі 31 травня, влаштований смертником, призвів до загибелі не менш ніж 92 цивільних і поранень іще майже 500 - це був найсмертоносніший такий напад, задокументований ООН із 2001 року.

"Людська ціна цієї гидкої війни в Афганістані - втрати життя, руйнування й незмірні страждання - занадто висока", - заявив спеціальний представник генерального секретаря ООН в Афганістані і голова Допоміжної місії ООН в Афганістані Тадаміті Ямамото.

Він закликав антиурядові сили негайно перестати використовувати імпровізовані вибухові пристрої.

У звіті також міститься заклик до антиурядових сил перестати обирати за ціль цивільне населення, а до урядових сил - перестати використовувати таку зброю, як міномети чи ракети, у щільно населених місцевостях.

При цьому у звіті високо оцінені дії афганських силових структур, які, як зазначається в документі, постійно намагаються не допускати цивільних жертв.

За даними звітів місії ООН в Афганістані, число цивільних жертв у цій країні почало зростати з часу виведення більшості іноземних військ 2011 року і офіційного завершення бойової місії НАТО 2014 р.

За підрахунками ООН, що враховують тільки ретельно перевірені і підтверджені дані, від січня 2009 року в Афганістані загинули понад 26,5 тисячі цивільних, іще майже 49 тисяч були поранені.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ