UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

ООН голосуватиме за нову резолюцію щодо хіматакак у Сирії

США в ООН внесли на голосування Ради Безпеки нову резолюцію, яка повинна продовжити мандат Спільного слідчого механізму і Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) з розслідування випадків хімічних атак в Сирії

Голосування має відбутися сьогодні, 16 листопада, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні Сполучені Штати ініціювали голосування о 15:00 завтрашнього дня, 16 листопада, щодо нашого останнього проекту резолюції Ради Безпеки ООН, яка має відновити мандат Спільного слідчого механізму - незалежної технічної групи, що встановлює винуватців жахливих хімічних атак у Сирії", - йдеться в заяві постійного представництва США при ООН.

Наголошується, що загалом існує багато випадків застосування хімічної зброї в Сирії, які мають бути розслідувані.

"Сполучені Штати сподіваються, що Рада Безпеки матиме об'єднану позицію у відповідь на застосування хімічної зброї проти цивільних осіб та продовжить роботу цієї критично важливої групи", - наголосили в Американській місії.

Там вважають, якщо резолюція буде заблокована, це означатиме згоду з подібними звірствами.

Нагадаємо, експерти ООН назвали сирійську владу відповідальною за застосування отруйного газу зарин при бомбардуванні міста Хан-Шейхун на початку квітня 2017 року.

Удар, внаслідок якого було вивільнено токсичний газ, був здійснений 4 квітня по місту Хан Шейхун у центрі провінції Ідліб. Зазначається, що люди загинули від задухи та отруєння газом.

Уряд Сирії заперечує будь-яку причетність до повітряного нальоту на Хан-Шейхун. Влада країни також стверджують, що після укладеного в 2013 році угоди про знищення хімічної зброї вони не мають у своєму розпорядженні його запасами.

В результаті хімічної атаки в місті Хан-Шейхун в сирійській провінції Ідліб загинули не менше 87 людей, в тому числі 30 дітей, і постраждали понад 550.

Довідка: Чинний мандат ООН-ОЗХЗ завершується 16 листопада. Для його продовження на наступний рік необхідне рішення Ради Безпеки ООН. Наприкінці минулого року США виносили на голосування це рішення, однак його заблокувала Росія як постійний член РБ ООН, крім того проти проголосувала Болівія.

Спільний механізм вже довів причетність уряду Башара Асада та терористичного угруповання ІДІЛ до двох випадків застосування бойової хімічної зброї в Умм-Хоше та Хан-Шейхуні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme