ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Німеччина прагне за всяку ціну згуртувати Європу

Найважливішими цілями німецької політики є збереження єдності Євросоюзу, розвиток Східної політики, зміцнення зв'язків із Близьким Сходом і центральною Азією, недопущення гонки озброєнь, а також боротьбу з кібер-загрозами

Depo.Світ
21 листопада 2018 21:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас у Бундестазі під час дебатів щодо бюджету країни, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Основна мета німецької зовнішньої політики - згуртувати Європу, оскільки усі виклики сучасності вже не мають кордонів. Нам у 2018 році і в подальші роки потрібна така організація як ЄС більше, ніж будь-коли. І хто це заперечує або шкодить цьому, той зраджує інтереси ФРН", - підкреслив голова МЗС.

У регіоні Європи Берлін займається питаннями стосунків із сусідами в Центральній і Східній Європі. В останні місяці сталася активізація в цьому напрямі, зазначив політик. Німці як ніхто не зацікавлені в новому розділенні на континенті між Сходом і Заходом, сказав шеф німецької дипломатії. Німеччина в Європі, за його переконанням, є гарним будівельником мостів між Сходом і Заходом.

Маас повідомив, що у Берліні буде створено Європейський Центр компетенції, в ньому готуватимуть людей, яких потім відправлятимемо в зони конфлікту, "з тим, щоб кризи не перетворювалися на війни".

Незважаючи на багато проблем, зовнішня політика ЄС у 2018 році в цілому була успішною, вважає німецький дипломат. Зараз перед Євросоюзом стоять нові завдання, зокрема, необхідність до кінця цього або на початку наступного року сформулювати нову центральноазіатську стратегію. А також посилити обміни з близькосхідними сусідами.

Одним із важливих завдань МЗС ФРН вважає повернення найближчими місяцями питання роззброєння і контролю над озброєннями до списку топ-тем на міжнародній арені. Берлін намагатиметься переконати США не виходити з Договору про РСМД, оскільки не хоче, щоб Європа стала ареною гонки ядерних озброєнь.

Особливу увагу Маас звернув увагу на серйозні загрози кібер-воєн, зазначивши, що кібер-атаки можуть вразити критичну інфраструктуру.

"В майбутньому буде так, що найбільша загроза виходитиме не від мега-бомб, а від мегабітів і мегабайтів", - заявив міністр.

Нагадаємо, 7 листопада міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас закликав країни ЄС посилювати співпрацю на тлі результатів проміжних виборів до Конгресу США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ