Обвинувачення в корупції: Нетаньягу відмовився від імунітету

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу відкликає свій запит на надання йому імунітету від судового переслідування
 

Обвинувачення в корупції: Нетаньягу відм…
Фото: facebook.com/Netanyahu

Про це він заявив на своїй сторінці в Facebook, передає Depo.ua.

За словами політика, приймаючи рішення відкликати свій запит на надання йому імунітету від судових переслідувань, він "хоче покласти край брудній грі" своїх політичних супротивників і готовий спростувати всі пред'явлені йому звинувачення в корупції.

Заяву про відкликання свого запиту на надання йому парламентського імунітету глава уряду Ізраїлю направив вранці 28 січня на ім'я голови Кнесету (парламенту) Йоеля Едельштайна.

Як зазначає DW, без імунітету, що захищає його від судових переслідувань, Нетаньягу може постати перед судом за звинуваченням в корупції ще до виборів в Кнесет, призначених на 2 березня 2020 року. Очікується, що засідання ізраїльського парламенту, на якому буде обговорюватися питання про створення комітету для прийняття рішення про надання Нетаньяху парламентського імунітету, відбудеться у вівторок, 28 січня.

Про намір запросити у кнесету парламентський імунітет в світлі пред'явлених йому звинувачень в корупції Нетаньягу заявив 1 січня. Однак, відповідно до опитувань громадської думки, шанси політика на отримання такого імунітету були невеликі. Лише 33% жителів країни підтримують позицію прем'єра. Ще 51% ізраїльтян виступають проти, повідомило ізраїльське телебачення.

На даний момент Нетаньяху перебуває з візитом у Вашингтоні. Як очікується, там він повинен буде обговорити з президентом США Дональдом Трампом план американського лідера по мирному врегулюванню на Близькому Сході.

Нагадаємо, звинувачення в шахрайстві, корупції і державній зраді були висунуті проти прем'єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу в листопаді 2019 року. Крім іншого, Нетаньягу підозрюється в тому, що він надав компанії Bezeq юридичні пільги, коли займав пост міністра зв'язку. У відповідь ЗМІ, що належить концерну, повинне було висвітлювати діяльність Нетаньягу з позитивним відтінком. 

Крім того, стверджується, що Нетаньягу і його сім'я в період з 2007 по 2016 роки брали від американського продюсера Арнона Мілчева і австралійського бізнесмена Джеймса Пакера подарунки, включаючи ювелірні прикраси, на загальну суму в один мільйон шекелів (в перерахунку - 258 тисяч євро).

Сам Нетаньягу неодноразово відкидав всі звинувачення на свою адресу, називаючи їх "полюванням на відьом". Якщо суд визнає прем'єр-міністра Ізраїлю винним у корупції, йому загрожує до 10 років позбавлення волі. Максимальне покарання за іншими пунктами звинувачення становить 3 роки тюремного ув'язнення. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme