Обвал світової економіки: Кілька цікавих співпадінь

Раптом кого зацікавить – просто одночасний збіг декількох малоймовірних подій на одному часовому етапі...

Обвал світової економіки: Кілька цікавих…

1. Минулого понеділка аналітики OECD знизили прогноз темпів зростання світового ВВП в 2020 р на 0,5 пп до 2,4%. ЄЦБ повинен випустити прогноз на цьому тижні. МВФ і Світовий банк – в квітні, але вже зрозуміло, що прогнози будуть в бік погіршення. Питання полягає лише в тому, чи буде вихід з кризи у формі "V", або бізнесу треба згадувати інші літери алфавіту.

2. У четвер Саудівська Аравія і РФ не змогли домовитися з приводу продовження угоди ОПЕК+ про обмеження видобутку нафти, і Саудівська Аравія почала цінову війну, внаслідок якої у weekend зафіксували падіння цін на нафту марки Brent на 30% – до $34 – це найгірша динаміка з 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. Вартість US crude oil впала до $28. Так, РФ буде не просто, але це ще один шок для світової економіки – зниження цін на заправках в Україні не буде. В довгостроковій перспективі це ще і ризик для зеленої енергетики (а значить, і для клімату).

3. Прибутковість 10-річних казначейських облігацій США впала нижче 0.5% – історично рекордно низька ціна – інвестори з різних країн побігли в "тиху гавань" американських цінних паперів. Щоб ви розуміли, наскільки це "рекордно низька ціна", варто сказати, що на початку минулого тижня історичний мінімум був на рівні... 1,3-1,4%.

4. Ще одна гавань – вартість золота. На тлі поширення COVID-19 і падіння прибутковості облігацій ціна на золото показала найістотніше тижневе зростання з кризи 2009 року і зафіксувалася на максимумі за останні сім років.

5. ФРС вперше з часів кризи 2008 року провів зниження ставки (на 50 bps) між плановими засіданнями.

6. Незважаючи на екстраординарне рішення ФРС і пом'якшення монетарної політики, рівень волатильності на американському ринку зашкалював минулого тижня. Фактично це були найсильніші "гойдалки" з 2011 року – на початку тижня ринок побачив зростання на 5.1% (+1294 bps – кращий результат з 2009 року), потім у вівторок падіння на 800bps. У середу – знову зростання на 1200 bps, і знову падаємо в четвер. І це вже після минулого тижня, коли біржові індекси США і Європи впали більш ніж на 10% – тоді це стало найсильнішим падінням з 2008 року.

7. Виглядає так, що на тлі падіння на азіатських ринках (Nikkei вже впав на 6% сьогодні, гонконгський HSI – 4%) вівторок Dow може відкритися на 1200 пунктів нижче. На нас чекає ще одна турбулентна тиждень.

8. За останніми даними, випадки захворювання COVID-19 зафіксовані в більш ніж 100 країнах, кількість тих, що заразилися по всьому світу перевищило 108,5 тис. осіб. У багатьох країнах істотно порушені економічні процеси, сповільнюється міжнародна торгівля, авіакомпанії скасовують рейси, державні організації тестують варіанти віддаленої роботи.

9. А ще дефолт в Лівані – недавній Швейцарії Близького сходу...

Яких вам... ще сигналів не вистачає, щоб зрозуміти, що в такій ситуації не можна бути крихкими…

Автор – Vladyslav Rashkovan / Facebook.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme