Обидва кандидати в президенти Литви проти зустрічі з Путіним до деокупації Криму

Переможці першого туру виборів президента Литви Інгрида Шимоніте та Гітанас Науседа сказали, що вони не хочуть зустрічатися з президентом Росії Владіміром Путіним, поки його країна не залишить анексований Крим
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

 

Обидва кандидати пообіцяли виборцям працювати з політичними партіями для збільшення соціальних видатків, а також просити НАТО і Сполучені Штати взяти на себе безпеку в регіоні, щоб краще захистити Литву від Росії. Нагадаємо, Литва закликала Естонію узгоджувати дії після нещодавного візиту президента Керсті Кальюлайд до Москви.

 

"Я хотів би бути президентом, який ініціює національні угоди, знайде рішення з багатьох, багатьох питань, які дуже складні і не вирішувалися протягом багатьох років, особливо в галузі освіти і охорони здоров'я", – сказав Науседа журналістам після голосування.

 

"Моє послання у другому турі буде полягати в тому, що нам потрібно піклуватися не тільки про великі міста, але і про невеликі міста, щоб у нас не було двох Литов, а була єдина Литва, яка є успішною і сильною", – сказала Шимоніте журналістам.

 

Чинний лідер Естонії Даля Грибаускайте заявила, що президентські вибори продемонстрували зрілість литовського суспільства.

 

"Ці вибори показали зрілість литовського суспільства. У людей є чіткі ціннісні установки, не порушені ні дешевим популізмом, ні агресивним диктатом. Зростаюча активність виборців свідчить про те, що все більше людей в країні усвідомлюють відповідальність за майбутнє держави", – зазначила президент.

 

Нагадаємо, 12 травня у Литві пройшов перший тур президентських виборів, лідирує економіст Гітінас Науседа, набираючи 31,07%, другу сходинку посідає міністр фінансів Інгріда Шимон – 29,46% голосів.

 

Другий тур президентських виборів відбудеться 26 травня одночасно з виборами до Європарламенту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна