"Новий світовий порядок": Чому Путін вирішив виправдовуватися за війну

У новому пропагандистському фільмі російський президент намагається переконати своїх виборців у тому що Росія — це останній бастіон стабільності перед обличчям хаосу, який несе Захід і демократія

Журналіст відділу «Світ»
"Новий світовий порядок": Чому Путін вир…

Черговий пропагандистський шедевр камери Володимира Соловйова, фільм "Новий світовий порядок" розлетівся по глобальні мережі.

Після останніх реляцій про "чудо-зброю" і "всіхпобєдім", врешті чого там — навіть після "Президента" і просто "Світового порядку" роботи того ж режисера, новий шедевр виглядає доволі несподівано.

Впродовж майже двох годин під траурну музику йдуть кадри військової хроніки з усього світу. Принаймні, з тієї його частини, де люди зуміли позбутись своїх диктаторів — і отримали в результаті чи об'єктивних обставин, чи впливу ззовні, громадянську війну.

У проміжках між хронікою перед камерою проходить парад різного роду невдах, які конфліктували чи конфліктують з владою США. Живих — Джуліана Ассанджа, Олівера Стоуна. І мертвих — Саддама Хусейна, Муамара Каддафі, і багатьох інших. В супроводі тієї ж траурної музики вони пояснюють, чому зовнішня політика США несе світові хаос, війну, кров і руїну. "В цивілізації не залишилось жодних принципів та ідеалів". "Триває кровопролиття, і як його зупинити — невідомо". "Люди перестали розуміти, що робить влада". І багато-багато інших песимістичних сентенцій про жахливий "новий світ".

Деякі шматки фільму, судячи з усього, за доброю російською традицією, витягли з якиось запилюжених архівів. Зокрема, заяви про те, що Трансокеанське торговельне співробітництво — це спроба створити колосальну американську імперію. Соловйову, певно, забули повідомити, що президент США Дональд Трамп поховав цей проект більше року тому. Втім, це деталі.

Цікавіше інше — навіщо цей фільм Володимиру Путіну, який витратив чимало часу на безглузді й депресивні розмови про загрозу Апокаліпсису з підхалимськи напівзігнутим у кадрі Соловйовим?

Раціональна відповідь, здається, проглядає тільки одна. Нездорова ейфорія, викликана окупацією Криму, вступом у війну на Донбасі, участю у війні в Сирії і поверненням до холодної війни із Заходом в Росії не просто спала.

Вона пішла в глибокий мінус — що б там не розповідали про рейтинг російського вождя тамтешні придворні соціологи, тішачись тим, що всіх адекватних представників професії оголосили "іноземними агентами".

Люди готові були тішитись поверненням у "великий могутній СРСР" поки в холодильниках і на банківських рахунках щось залишалось від попереднього економічного періоду розвитку. Зараз, коли холодильники і рахунки опустіли, а із Сирії та Донбасу приходять "двохсоті", а не переможні реляції, наростає роздратування. Ні, за результати виборів Путін не боїться. Вони залежать від чиновників. Але глухе відчуження збіднілих і закритих на кухнях людей — це перший крок до перемоги холодильника над телевізором. І все, що може запропонувати їх їхній вождь, це дві тези. У Росії є чудо зброя. І скрізь, де чудо-зброї немає, настає керований американцями кривавий хаос.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme