Новий очільник МЗС Чехії розкритикував "авторитарні тенденції" Польщі та Угорщини

Новий міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек від Соціал-демократичної партії розкритикував "авторитарні тенденції у Польщі та Угорщині"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Sueddeutsche Zeitung.

"Ми не хочемо жодних альтернатив для ліберальної демократії, або ж керованої демократії, чи неліберальної демократії", - сказав очільник чеського МЗС.

"Серед партнерів та союзників добрим звичаєм є не тільки підтримка один одного, але теж розмова про те, що ми оцінюємо не тільки позитивно", - зазначив Петршичек, говорячи про критику на адресу Польщі у рамках Вишеградської четвірки через зміни у судовій системі країни.

Петршичек назвав Чехію частиною "союзу мультилатералістів", який просуває міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас. "Ми хочемо активно розвивати ліберальний світовий лад. Ми будемо союзниками Німеччини у цьому", - сказав він.

Петршичек також "чітко відмежувався від популістських та євроскептичних поглядів" президента Чехії Мілоша Земана та прем'єра цієї країни Андрея Бабіша, йдеться у матеріалі.

Він рішуче відкинув можливість скасування санкцій ЄС проти Росії. За словами міністра, Москва не виконала домовленостей щодо України.

Новий очільник чеської дипломатії не повідомив про відмову від міграційної політики Чехії. Як інші держави Вишеградської групи, які не погоджуються на розподіл біженців між державами ЄС, Чехія - проти обов'язкової системи квот.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook