Новий німецький уряд не змінить ставлення до "українського питання", - переможці виборів

Політики з партій, які найімовірніше складуть майбутню урядову коаліцію (ХДС/ХСС, ВДП і Зелені), не передбачають суттєвих змін у політиці ФРН з українського питання

Depo.Світ
26 вересня 2017 13:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Не думаю, що відносно України політика майбутнього уряду зміниться. Канцлер залишиться канцлером, як це є сьогодні. Її політика дуже чітка і я не бачу жодних причин, чому їй не продовжувати цю політику", – заявив Крістоф Хойсген, радник Ангели Меркель (Християнсько-демократичний союз) з питань зовнішньої політики.

При цьому він запропонував дочекатися переговорів щодо створення коаліції і формування нового уряду. Політик нагадав, що соціал-демократи відмовилися продовжувати нинішню коаліцію, "яка з математичної точки зору," могла б відбутися. Альтернативний варіант – співпраця з Зеленими й лібералами.

"У тому, що стосується української політики, то і в такій коаліції я не передбачаю серйозних змін", – говорить Хойсген.

Він зазначає, що і раніше ХДС/ХСС тісно співпрацювали з Зеленими щодо питання України, члени цієї партії активно допомагають у проведенні реформ в Україні.

Член тієї ж партії, ХДС, а також європарламентарій Ельмар Брок згоден з колегою: "Не буде принципових змін. Меркель отримала мандат, вона буде продовжувати свою зовнішню політику".

Він так само, як і Хойсген, звертає увагу на те, що партія Зелених "надає дуже велику підтримку нашій політиці щодо України".

Разом з тим голова Зелених Джем Оздемір нагадав, що і будучи в опозиції партія підтримувала курс попереднього федерального уряду у політиці щодо України, що означає чітке дотримання антиросійським санкцій.

Підкресливши, що військового вирішення конфлікту бути не може, він чітко заявив: "Ми не будемо мовчки спостерігати за тим, як Росія дестабілізує Україну, і будемо тримати санкції доти, поки Росія не виконає свої зобов'язання".

Нагадаємо, 25 вересня за результатами парламентських виборів канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що готова до коаліції з усіма партіями, крім пропутінської "Альтернативи".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ