Новий хакерський скандал: Чому Fancy Bear оголосили війну Республіканській партії США

Росія вирішила зосередитись на дискредитації будь-яких критиків Путіна в американському полтикумі, вже не роблячи різниці між республіканцями і демократами. Але невдала робота російських хакерів фактично вимушує Трампа до жорстких контрзаходів

Журналіст відділу «Світ»
Новий хакерський скандал: Чому Fancy Bea…

Про те, як російські хакери впливали на перебіг попередніх президентських виборів у США, підіграючи Республіканській партії та Дональду Трампу, ми, можливо, у всіх подробицях почуємо десь у вересні-жовтні, після завершення розслідування спецпрокурора Мюллера.

А от про те, що ці ж хакери намагаються впливати на політичне життя США зараз, напередодні проміжних виборів до Конгресу, всі зацікавлені довідалися вже сьогодні – із заяви корпорації Microsoft та її директора Бреда Сміта.

Фахівці корпорації вже впродовж двох років відстежували активність російських хакерів у політичному та громадському середовищі США – але саме тепер були змушені публічно розповісти про отримані результати, оскільки кіберактивність росіян непропорційно зростає.

За даними Microsoft, опублікованими у The New York Times, група хакерів, пов'язаних з російським урядом, створили мережу фальшивих сайтів для фішингового злому ресурсів, в тому числі пов'язаних з американським сенатом. Цього разу серед мішеней кібератаки виявилися не демократичні, а консервативні і негласно пов'язані з Республіканською партією організації - Інститут Хадсона і Міжнародний республіканський інститут.

Для розуміння, що це за організації, слід зазначити, що до ради директорів Міжнародного республіканського інституту входять сенатор Джон Маккейн, колишній кандидат в президенти Мітт Ромні і колишній радник з національної безпеки генерал Герберт Макмастер. Останній, до слова, є автором стратегії з нацбезпеки США, в якій Росія розглядається як з ревізіоністська держава, якій слід протистояти у всьому світі.

За інформацією Washington Post, Microsoft видалила шість фішингових сайтів, із промовистими назвами: senate.group, adfs-senate.services, adfs-senate.email і т.п.

За допомогою вірусів хакери планували переспрямувати інтерфейс робочої пошти політиків на один з цих сайтів, випливає з заяви Microsoft. Замість легітимного поштового сервера пвідомлення мішеней цієї кібератаки мали б дублюватись на ресурси зловмисників.

У Microsoft навіть називають хакерську групу, яка, на її думку, стоїть за кібератакою - це APT 28, також відома як Fancy Bear, або Pawn Storm.

Реакція Кремля на повідомлення Microsoft на разі зводиться до здивованого кліпання і широкого розведення рук. Зокрема, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що "ми не знаємо, про які хакерів йдеться, ми не знаємо, в чому полягає вплив на вибори. Про кого саме йдеться, що є доказами і на підставі чого робляться висновки ось такої категорії, ми не розуміємо. Такі дані відсутні". Після чого продовжив перелічувати об'єкти російського невідання та нерозуміння: "Що за Fancy Bear, при чому тут військова розвідка російська...".

А якщо говорити про політичний сенс сьогоднішньої заяви Microsoft, то зводиться він до наступного. Російські зловмисники перейшли до тотальної атаки на всіх американських політиків, які жорстко критикують Володимира Путіна та його політику. Вже не роблячи різниці в залежності від партійної приналежності. Але в процесі цієї атаки банально попались. Розвіявши тим самим міф про "непереможних російських хакерів".

Скандал, що неминуче розгорнеться після сьогоднішньої заяви посадовців Microsoft, поставить чинного президента США Дональда Трампа у дуже непросте становище. Оскільки якщо в попередніх мутних історіях, пов'язаних із російським втручанням, йшлося про удари головно по кіберструктурі демократів, то Дональд Трамп міг не поспішати із розслідуванням і реакцією – і знаходив у цьому розуміння в товаришів по партії.

А цього разу удар, поза сумнівом, намагалися нанести саме по республіканцях. І якщо Дональд Трамп не зреагує на ці повідомлення з усією можливою жорсткістю та рішучістю, то він ризикує позбутись підтримки у Конгресі з боку власних однопартійців. Тому, можна з обґрунтованою підозрою сказати, що анонсовані нещодавно Держдепом та Конгресом США нові хвилі санкцій, про які говорилось як про "можливі", завдяки заяві Microsoft перейшли в розряд "практично неминучі".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme