В ЄС занепокоєні новим бюджетом Італії

Проект державного бюджету Італії викликає серйозну стурбованість Європейській комісії через невідповідність фінансовим правилам Європейського Союзу

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на лист єврокомісарів Валдіса Домбровскіса та П'єра Московісі на адресу італійського уряду.

У листі зазначено, що плани уряду Італії становлять "явне значне відхилення" від рекомендацій, прийнятих Радою ЄС до 2019 року.

"Окрім того, з урахуванням того, що державний борг Італії становить близько 130% ВВП, наша попередня оцінка також свідчить про те, що плани Італії не забезпечать дотримання базового критерію скорочення боргу, погодженого усіма державами-членами", - йдеться у листі.

Єврокомісари зазначають, що макроекономічний прогноз, який лежить в основі бюджету, не був схвалений незалежною фіскальною інституцією.

У листі підкреслюється, що ці фактори вказують на "особливо серйозну невідповідність" зобов'язанням з бюджетної політики.

Зазначається, що Італія має до полудня 22 жовтня подати відповідь на вказані претензії, яку Єврокомісія розгляне, перш ніж надати офіційний висновок щодо бюджетних планів.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Європейська комісія піде на безпрецедентний крок і відхилить національний бюджет Італії, якщо італійський уряд не поліпшить оголошені цифри дефіциту.

Довідка: Уряд Італії схвалив державний бюджет, в якому популістські лідери заклали збільшення витрат для виконання своїх передвиборчих обіцянок.

Новий бюджет потягне за собою збільшення і без того величезного боргового навантаження країни – наразі борг складає 131% ВВП, найбільший серед країн єврозони після Греції і вищий, ніж верхня межа ЄС на 60%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Євросоюз