Сурков програв: Путін вирішив остаточно втопити "русcкій мір"

Підготовка санкцій проти українських бізнесменів та чиновників – це фактична відмова Москви від насаджування "русcкого міра", і ставка виключно на жорстке протистояння. Бортников, Шойгу та Патрушев остаточно перемогли Суркова та Гундяєва

Російський уряд, за даними ЗМІ, розробляє пакет санкцій стосовно України. Під обмеження повинні потрапити кілька сотень фізичних і юридичних осіб, в числі яких будуть великі бізнесмени і державні посадовці. При тому планується заблокувати їх активи на Росії.

За складання списку юридичних осіб відповідають російські Мінекономіки, Мінпромторг і Мінфін. Щодо того, хто готує список фізичних осіб, наразі достовірної інформації немає.

На перший погляд, все це виглядає як традиційний обмін "люб'язностями" між вороже налаштованими країнами. Адже і Україна – разом із Чорногорією, Албанією, Норвегією та Грузією підтримали продовження санкцій ЄС, які включають заборону на імпорт товарів, інвестиції та туристичні послуги в Криму і Севастополі.

Насправді ж російські санкції проти сотень українських посадовців та олігархів, а також їхніх компаній – це, вочевидь, принципово новий етап протистояння між Кремлем та пострадянськими державами.

Прийняття цих санкцій (про які, до слова, говорили ще в 2014 році – але увесь час відкладали, і пустити в хід вирішили тільки зараз) означає, що в оточенні Володимира Путіна взяли вгору "яструби". І замість прихильників "культурної інтервенції" Влада Суркова та Кирила Гундяєва російський президент тепер більше дослухатиметься до силовиків – міністра оборони Сергія Шойгу, очільника ФСБ Олександра Бортникова, та їм подібних.

Цей факт варто зрозуміти та належно оцінити як українцям, так і решті світу. Втім, зі світом, здається, все гаразд – те, що наступна російсько-американська зустріч у верхах відбудеться не в форматі Сурков-Нуланд, а в форматі Шойгу-Меттіс, є достатньо промовистим.

Втім, для нас важливішою може бути зворотна сторона цих санкційних списків. Оскільки "активи на Росії" наразі є у представників дуже специфічної частини українського політичного та фінансового спектру. На кшталт Дмитра Фірташа із його компанією "Титанові інвестиції", основні засоби виробництва якої перебувають у Криму.

Складно сказати, чи стануть і "опоблоківські" олігархи об'єктами санкцій, чи, можливо, жертвами тривіального бажання російської влади щось у когось "віджати" – але в разі ствердної відповіді на це питання Росія позбудеться останніх важелів відносно легітимного впливу на український політикум. А тому ж "Опоблоку" доведеться багато що переформульовувати в своїх ідеологічних посилах.

Звичайно, може виявитись, що із великої хмари вийде малий дощ. І все обмежиться санкціями проти якихось українських "постачальників добрив" із обсягом поставок до Росії у мільйон із хвостиком доларів – циркулює і така інформація.. Але в разі, якщо в Кремлі і справді приймуть масштабні санкції проти українських крупних бізнесменів – це матиме істотні наслідки як в політиці, так і в медіа, які належать цим бізнесменам. Фактично, це буде кінцем останніх залишків політики "руского міра". Перший удар по якій наніс сам Путін, перейшовши до збройної агресії проти України. І останній удар теж нанесе російський президент, розірвавши "братські зв'язки" і забравши в необачних "братів" погано контрольоване майно. І, якщо чесно, чомусь не шкода ні цієї політики, ні цього майна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія