ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Нові одкровення повії: На кого насправді працює "Настя Рибка"

Обіцянка білоруської ескорт-дівиці "розповісти всю правду про російське втручання у вибори США" може мати декілька пояснень. Але жодне з них не має нічого спільного з допомогою американському слідству

Depo.Світ
6 березня 2018 12:00
ФОТО: depo.ua

Записавши відеозвернення до Володимира Путіна з обіцянкою "розповісти все" – і, вочевидь, не отримавши на нього відповіді, Анастасія Вашукевич, вона ж – Настя Рибка, зробила наступний цілком логічний хід. Із тайської тюрми, куди потрапила за незаконну трудову діяльність, і звідки ризикує бути депортованою до Росії, дівчина заявила, що у неї є аудіозаписи переговорів, які "можуть пролити світло на втручання Росії у вибори в США".

В інтерв'ю The New York Times Рибка розповіла, що загальна тривалість зроблених нею записів - від 16 до 18 годин. А зроблені вони в серпні 2016 року, на них потрапили розмови Дерипаски і неназваних Настею осіб про президентські вибори в США.

"Вони обговорювали вибори. У Дерипаски був план щодо виборів. Все я вам розповісти не можу", - заявила вона. "Якщо Америка надасть мені захист, я розповім усе, що знаю. Я побоююся повертатися в Росію. Можуть відбутися дивні речі", - наводить її слова NYT.

У посольстві США в Бангкоку повідомили журналістам NYT, що знають про затриманих, але запити про надання притулку обговорювати відмовились. "Наставник" Насті Рибки Олександр Кирилов (Алекс Леслі) заявив, що висвітлення їх історії в ЗМІ, на його думку, сприяє їх безпеці.

Якщо хто дивився відео з Рибкою, де вона робила аналогічну заяву для американських ЗМІ з автозаку, то не міг не помітити певних деталей. Викладала свою позицію Анастасія впевнено і жваво. Фактично – тараторила, як дівчинка-відмінниця. Складається непереборне враження, що Анастасія відтворює завчений текст, а не говорить, зважуючи кожне слово (а від цих слів, можливо, залежить її подальше життя). При тому, дивлячись на Настю, чомусь ніяк не хоче виникати думка, що все це вона придумала сама. Хоча зовнішність, звичайно, буває оманливою.

Втім, враження – враженнями, а якщо подивитись на ситуацію з точки зору здорового глузду, то кінці з кінцями у Вашукевич явно не сходяться.

Якщо припустити, що Анастасія і справді здійснювала прихований запис розмов Дерипаски і таємничих "англомовних осіб", то навіть така легковажна дівчина, як Рибка, не могла не розуміти, що в разі виявлення цих записів вона б пішла годувати інших риб просто з борту яхти олігарха. Для подібних дій в Анастасії мав би бути якийсь дуже сильний стимул. І цим стимулом не могло бути бажання заготувати собі цікаву фонотеку щоб вийти на контакт з американським посольством, чи щоби шантажувати Дерипаску. В іншому разі, в Анастасії – чи, радше, тих, хто за нею стоїть, було більш ніж достатньо часу, щоб такий сценарій реалізувати.

Тому, скоріше за все, ми бачимо якусь більш чи менш вдалу імпровізацію. Пояснень якої, насправді, може бути три.

Перша полягає в тому, що Рибка і її "секс-тренер" Алекс Леслі зрозуміли, що загралися. І справді побоюються несподіваної кончини в таїландській в'язниці. Тому й піднімають максимум шуму, аби, не бажаючи зв'язуватись із західною пресою, тайська поліція їх відпустила.

Інше можливе пояснення полягає в тому, що вже перебуваючи в тюрмі, Рибка мала контакти з ФСБ і погодилася на співпрацю. Після чого вона постарається передати американській пресі завідомо неправдиві дані, які ФСБ зможе з легкістю спростувати, продемонструвавши неправдивий характер звинувачень щодо Росії.

А третя, менш ймовірна але можлива гіпотеза полягає в тому, що Рибка від самого початку працювала на ФСБ. Тільки спочатку вона і справді "писала" Дерипаску для спецслужби, втягнувши його в скандал. Після якого (хоча не факт, що внаслідок) олігарх, наприклад, покинув пост президента En+ Group та "Русалу". А тепер, коли з'явилася така нагода, Вашукевич використовують для того, щоб "згодувати" американським ЗМІ дезінформацію.

Втім, яка б із трьох причин останньої заяви Анастасії не була істинною, американському слідству стосовно російського втручання у вибори президента США Настя Рибка не допоможе рівним рахунком ніяк. А от репутацію зіпсувати може добряче.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ