Норвегія вибачилася за цькування "коханок нацистів"

Прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг вибачилася перед норвезькими жінками, які за часів Другої світової війни мали інтимні стосунки з німецькими військовими і народили від них дітей

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ВВС.

"Молоді норвезькі дівчата і жінки, що мали стосунки з німецькими солдатами, або підозрювалися у цьому, стали жертвами негідного ставлення. Наш висновок - норвезька влада порушила фундаментальні принципи, які говорять про те, що громадян не можна покарати і відправити до в'язниці без суду та слідства. Сьогодні від імені уряду я хочу вибачитися", - заявила прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг.

Вона додала, що "для багатьох це було звичайними підлітковим коханням, для когось - коханням усього життя, для інших - невинним фліртом, який зрештою визначив їхню подальшу долю".

Цей крок став наслідком звіту, який оприлюднив норвезький Центр досліджень Голокосту і проблем меншин.

"Багато хто, з тих, кого стосуються ці вибачення, вже не з нами… Проте це важливо для їхніх сімей та дітей", - сказав син однієї з жінок, яка 22-річною у 1944-му закохалася у 25-річного німецького солдата.

Довідка: Нацистські війська вторглися в Норвегію у квітні 1940 року.

За деякими оцінками, близько 50 тисяч норвезьких жінок мали сексуальні стосунки з німецькими солдатами. Один із лідерів Третього рейху Генрі Гіммлер також заохочував своїх підлеглих вступати у стосунки з норвежками. Він вважав, що це допоможе втілити в життя концепцію арійської раси.

Жінок, що мали сексуальні стосунки з нацистами, у Норвегії стали називати "німецькі дівчата". Після закінчення війни їх звинуватили у зраді і колабораціонізмі. "Німецьких дівчат" позбавляли громадянських прав, саджали до в'язниці, а іноді навіть висилали до Німеччини разом з дітьми.

Вважається, що від стосунків між норвезькими жінками і німецькими солдатами народилися близько 12 тисяч дітей.

Деякі з них так само ставали жертвами репресій: їх могли відібрати у батьків і передати у прийомні сім'ї.

У 2007 році група з кількох таких дітей подали позов до Європейського суду з прав людини, проте розглядати справу там відмовилися через те, що з моменту можливих порушень прав минуло занадто багато часу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна