Німецький депутат звільнив свого помічника через підпал центру угорців в Ужгороді

Депутат німецького бундестагу від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" (АДГ) Маркус Фронмайєр звільнив журналіста Мануеля Оксенрайтера з посади свого референта з питань розвитку та економічного співробітництва

Інформацію про звільнення Фронмайєр підтвердив газеті Die Zeit, передає Depo.ua з посиланням на DW.

За словами парламентаря, Оксенрайтер сам запропонував йому розірвати трудовий договір, щоб уникнути шкоди для іміджу депутата через "негативне висвітлення в ЗМІ" історії, пов'язаної з можливою причетністю його помічника до підпалу угорського культурного центру в українському Ужгороді.

Одночасно Фронмайєр наголосив, що це звільнення зовсім не означає докази провини Оксенрайтера в підпалі в Ужгороді і що, наскільки йому відомо, щодо його референта навіть не розпочато ніякого розслідування.

Тим часом, за даними інтернет-порталу Zeit Online, розслідування проти Оксенрайтера - за підозрою в підбурюванні до підпалу з обтяжуючими обставинами - вже порушила прокуратура Берліна. Оксенрайтер свою причетність до підпалу в закарпатському місті категорично заперечує і всі звинувачення на свою адресу називає "вигадкою".

Нагадаємо, у Кракові триває суд у справі про підпал офісу "Товариства угорської культури Закарпаття" в Ужгороді. За даними слідства, пожежу закладу торік у лютому влаштували троє поляків.

14 січня на засіданні суду в польському Кракові підозрюваний у здійсненні підпалу поляк Міхал Прокопович назвав німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера організатором і координатором виконання злочину. Поляк отримав за підпал, за його словами, 1500 євро, у тому числі й особисто від Оксенрайтера в берлінському аеропорту Tegel

Як відомо, 4 лютого 2018 року в Ужгороді, коли у вікно організації кинули пляшку із займистою речовиною. У результаті вибуху було пошкоджено вікно та фасад будівлі, жодна людина не постраждала.

Крім того, у ніч на 27 лютого в Ужгороді стався вибух в будівлі офісу організації закарпатських угорців.

За даними слідства, двоє з трьох обвинувачених у цій справі поляків є членами неофашистського руху "Фаланга", який співпрацює з проросійськими сепаратистами в східній Україні. Третій обвинувачений, якого вважають організатором підпалу, був також членом ультраправого руху "Зміна".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна