Німеччина закликає ЄС зупинили експорт зброї до Саудівської Аравії

Німеччина хоче, щоб інші країни-члени Європейського Союзу наслідували її приклад та припинили експорт зброї до Саудівської Аравії, доки не буде встановлено ясність у справі вбивства журналіста Джамаля Хашоггі

Про це заявив міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр, передає Depo.ua із посиланням на Reuters.

Так, 21 жовтня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що країна припинить експорт зброї до Саудівської Аравії, поки зберігається невизначеність щодо смерті Хашоггі.

Альтмайєр, близький союзник Меркель, сказав, що пояснення Ер-Ріяда у цій справі поки не були задовільними.

"Уряд погоджується з тим, що ми поки не будемо схвалювати подальший експорт зброї, тому що ми хочемо знати, що сталося", - сказав Альтмайєр в інтерв'ю телекомпанії ZDF.

На питання, чи відмовиться Німеччина від раніше узгоджених збройних угод із Саудівською Аравією, він сказав, що рішення буде прийнято "дуже скоро".

Водночас Альтмайєр зазначив, що іншим державам ЄС також слід припинити експорт зброї до Саудівської Аравії, щоб збільшити тиск на Ер-Ріяд у справі Хашоггі.

"Для мене важливо, щоб ми прийшли до спільної європейської позиції", - пояснив він.

Нагадаємо, цього року уряд Німеччини затвердив експорт зброї у Саудівську Аравію на суму понад 400 мільйонів євро.

Саудівська Аравія – другий за величиною одержувач німецької зброї після Алжиру.

Довідка: Хашкаджі працював головним редактором саудівської газети Al-Watan, а також очолював заснований в Бахрейні телеканал Al-Arab. Журналіст відомий своїми критичними публікаціями про владу Саудівської Аравії, в 2017-му переїхав до США. Хашкаджі писав критичні статті для газети The Washington Post про ситуацію в Саудівській Аравії.

6 жовтня прокуратура Стамбула почала розслідування у зв'язку зі зникненням журналіста-критика саудівського режиму Джамаля Хашкаджі (Хашоггі).

За даними ЗМІ, журналіст зник в Туреччині після того, як увійшов в будівлю генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

13 жовтня стало відомо, що розумний годинник Apple Watch, що був на руці саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, записав момент його вбивства, а також розмови, які цьому передували.

Дещо пізніше джерело у генпрокуратурі Туреччини повідомило, що знайдено докази вбивства журналіста в посольстві Саудівської Аравії.

Підтвердження вбивства опозиційного журналіста було отримано після того, як турецька влада провела дев'ятигодинний обшук в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

За даними CNN, тіло саудівського журналіста Джамала Хашкаджі після вбивства розчленували.

21 жовтня Саудівська Аравія назвала вбивство журналіста Джамаля Хашкаджі у своєму стамбульському консульстві "величезною прикрою помилкою".

Раніше в Саудівській Аравії заявили, що вбивство їхнього журналіста в Туреччині є наслідком бійки.

Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії, що опозиційний журналіст Джамаль Хашкаджі був випадково вбитий у саудівському консульстві в Стамбулі внаслідок бійки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme