UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Німеччина та Франція засудили Росію за відмову від пояснень присутності своїх військ на українському кордоні

Німеччина та Франція шкодують, що Росія відмовилася надати в ОБСЄ роз'яснення з приводу своєї військової діяльності біля кордону з Україною та закликають РФ переглянути свою позицію і виконати свої зобов'язання у рамках Віденського документа

Журналіст відділу новин

Про це йдеться у спільній заяві Німеччини та Франції з нагоди зустрічі держав-учасниць ОБСЄ щодо військової діяльності на українсько-російському кордоні, інформує Depo.ua.

"Ми шкодуємо, що Росія не була присутньою на сьогоднішній зустрічі і втратила чергову можливість пояснити свої дії. Адже ми хотіли скористатися можливістю сьогоднішньої зустрічі, щоб задати свої запитання російській стороні", – йдеться у заяві.

Німеччина та Франція вказали на те, що масштабне переміщення російських військ біля кордону з Україною викликає занепокоєння як у цих двох країн, так і, власне, самої України.

Було зазначено, що Росія могла б розвіяти таке занепокоєння, надавши пояснення. І саме для цього було спеціально створено розділ III Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри і безпеки у військовій галузі у Європі, підписантом якого є і Росія. Згідно з ним, країни-учасниці консультуються та співпрацюють одна з одною з приводу будь-якої незвичної і незапланованої активності своїх збройних сил за межами їх звичайного місця розташування в мирний час.

"Україна цілком виправдано ініціювала цей механізм з огляду на переміщення російських військ, і в своїх діях вона має повну підтримку Німеччини та Франції. Ми шкодуємо, що відповідь Росії на порушені Україною питання не задовольнила потребу в інформації. Росія не відповіла", – зазначається у заяві.

На цьому тлі Німеччина та Франція заявили в черговий раз про свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

"Ми хотіли б закликати Росію скористатися механізмами консультацій, передбаченими ОБСЄ та Віденським документом, щодо яких погодилась і Росія, та взаємодіяти конструктивно і в дусі Гельсінкі із усіма зацікавленими державами-учасницями ОБСЄ. Тому ми закликаємо Росію переглянути свій підхід і добросовісно виконати свої політично-військові зобов'язання у рамках ОБСЄ", – йдеться у заяві.

Крім того, було зазначено, що Німеччина та Франція продовжать свої зусилля у рамках Нормандського формату, та вказано на необхідність повного виконання Мінських домовленостей.

"Будьте впевнені, що зобов'язання Франції та Німеччини не похитнуться", – наголошується у заяві.

Нагадаємо. 10 квітня Україна ініціювала в ОБСЄ спеціальне засідання через збройну ескалацію Росії біля українського кордону та в тимчасово окупованому Криму.

Згодом стало відомо, що Росія відмовилася брати участь у цьому засіданні.

Того ж дня тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила, що проблема з мирним процесом на Донбасі – це Росія, без конструктивної позиції якої не буде прогресу.

Як відомо, за даними Міноборони України, Росія стягнула до українського кордону 28 батальйонних тактичних груп. Про це у вівторок на позачерговому засіданні Верховної Ради заявив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Тоді ж Верховна Рада України ухвалила постанову №5312 щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту, засудивши дії Росії.

31 березня, відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена. Вони обговорили загострення ситуації на Донбасі та посилення взаємодії у безпековій сфері. А 1 квітня у розмові із міністром оборони України Тараном голова американського Пентагону запевнив, що США захистять Україну, якщо Росія розпочне активні військові дії на Донбасі.

7 квітня ватажок "ДНР" Денис Пушилін побачив на фронті на Донбасі американців і анонсував загальний призов в "ДНР". Того ж дня він заявив, що найманці з Росії готові вирушити на Донбас воювати проти України.

10 квітня стало відомо, що очільник бойовиків так званої "ДНР" Денис Пушилін опрацьовує три варіанти звернення до президента Росії Володимира Путіна, у одному з яких буде прохання прийняти "ДНР" до складу Росії.

Читайте також: Росія стягує війська до кордону: Які шанси, що буде повномасштабне вторгнення

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme