Німеччина провалила голосування за звільнення "Північного потоку-2" від директиви ЄС

Німецький законодавчий орган Бундестаг не зміг проголосувати за поправки, які б дозволили газопроводу "Північний потік-2" обійти газову директиву Європейського Союзу

Німеччина провалила голосування за звіль…

Законодавцям не вистачило кворуму, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Для кворуму необхідно було зібрати 355 голосів, проте зібрати змогли лише 133. Через це головуючий закрив засідання. Наступне відбудеться 8 листопада о 9 ранку.

Така ситуація виникла після наполягань фракції "Альтернатива для Німеччини" на поіменному голосуванні. Хоча до цього керуючі вважали, що кворуму достатньо. І на підставі того, що "за" висловились християнські демократи, соціал-демократи та вільні демократи, а АдН разом із зеленими – "проти", схилився до того, що рішення можна вважати прийнятим.

У результаті впровадження газової директиви ЄС "Газпром" не зможе володіти газопроводом і одночасно продавати газ, який надходить по цій трубі. Бундестаг може проголосувати за те, щоб вивести "Північний потік-2" з-під дії директиви, що буде явним порушенням цього документу. Тобто німецькі законодавці можуть дозволити "Газпрому" залишитись монополістом.

Нагадаємо, сьогодні вночі депутати німецького парламенту вночі планували обговорити два питання, пов’язані з Nord Stream 2: захист газопроводу від політики санкцій та внесену урядом правку до закону, який імплементує директиву ЄС щодо внутрішнього ринку природного газу.

6 листопада стало відомо, що німецька правляча коаліція розробила новий закон, який має захистити газопровід "Північний потік-2", який будує Росія, від посилених правил оновленої газової директиви ЄС.

30 жовтня Данія видала дозвіл на будівництво "Північного потоку-2".

Довідка. Наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по $3 млрд. 

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme