Німеччина оголосила термін запуску "Північного потоку–2"

Німеччина очікує, що запуск газопроводу "Північний потік–2" відбудеться не пізніше першого кварталу 2021 року

Про це заявив посол Німеччини на Росії Геза Андреас фон Гайр на зустрічі зі студентами Уральського федерального університету, передає Depo.ua з посиланням на ТАСС.

Гайрі заявив, що обговорював з головою "Газпрому" Олексієм Міллером, що реалізація проєкту повинна бути закінчена в кінці 2020 року – першому кварталі 2021 року.

Нагадаємо, у США вважають, що будівництво "Північного потоку-2" затягнеться мінімум на два роки.

17 січня дочірні компанії російського "Газпрому" – Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG запросили у Німеччині вивести ці газопроводи з-під дії оновленої Газової директиви Європейського Союзу.

Згодом Німеччина повідомила, що розглядає запит дочірніх компаній "Газпрому" про виведення газопроводу "Північний потік" і недобудованого газогону "Північний потік-2" з-під дії Газової директиви Євросоюзу.

20 грудня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів.

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Довідка. Наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по $3 млрд. 

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme