UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Німеччина не дасть "Північному потоку-2" імунітет без директиви ЄС

Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовить "Північному потоку-2" в імунітеті до газової директиви Європейського Союзу

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Handelsblatt.

Зазначається, що німецький регулятор розіслав сторонам проект рішення, який є в розпорядженні видання. Згідно з документом, він відхиляє заявку Nord Stream 2 AG, постановивши, що газопровід підлягає європейському регулюванню.

Повідомляється також, що російський "Газпром" від початку року вимагав звільнити "Північний потік-2" від регулювання ЄС.

Така можливість передбачена у зміненій газовій директиві ЄС при направленні відповідного запиту до регулятора тієї країни ЄС, в територіальних водах якої закінчується трубопровід.

"В ньому обгрунтовується, що "Північний потік-2" у світлі недостатньої реалізації не виконує умови закону про енергетичне господарство Німеччини для звільнення від правил", – йдеться в документі.

Уточнюється, що сторони процесу зобов'язані відповісти регулятору про свою позицію до 8 травня, після чого Федеральне мережеве агентство оголосить остаточне рішення.

Нагадаємо, у березні повідомлялося, що Україна веде переговори зі США та іншими партнерами, спрямовані на те, аби остаточно завадити Росії відновити прокладання трубопроводу "Північний потік-2".

У США вважають, що будівництво "Північного потоку-2" затягнеться мінімум на два роки.

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів.

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Відомо також, що Польща хоче оштрафувати "Газпром" і зірвати "Північний потік-2"..

Довідка. Нині російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по $3 млрд. 

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: "Північний потік-2" та "Турецький потік". Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському "Газпрому" постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас, зараз "Газпром" зіткнувся з труднощами щодо побудови "Північного потоку-2", тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme