Німеччина готується до епідемії коронавірусу: Почали закривати школи і садки

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель 12 березня узгодила із прем'єрами земельних урядів країни перелік заходів для стримування пандемії коронавірусу, що викликає захворювання COVID-19

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Передусім, заходи стосуватимуться підготовки лікарень до надходження великої кількості пацієнтів із важкою формою COVID-19. Лікарні відмовлятимуться від усіх можливих планових операцій та процедур на невизначений час та спрямовуватимуть зусилля на посилення можливостей для інтенсивної терапії та штучної вентиляції легенів.

Пов'язані із цим економічні проблеми медичних установ компенсуватимуть державні страхові компанії. Водночас, за кожне нове ліжко інтенсивної терапії лікарні отримуватимуть бонуси.

Також у регіонах із особливо сильним розповсюдженням вірусу планується відкласти початок семестру в університетах та припинити навчання у дитячих садках та школах. Втім, рішення щодо цього будуть ухвалювати окремі федеральні землі самостійно.

Першою з них вже стала федеральна земля Саар. В ніч на 13 березня глава уряду землі Тобіас Ганс оголосив про закриття шкіл та дитячих садків з 16 березня до кінця великодніх канікул. Він пояснив це наближеністю його регіону до французької Лотарингії, яка стала одним з епіцентрів поширення коронавірусу у Франції.

Аналогічне рішення про закриття шкіл та дитсадочків на карантин до 6 квітня ухвалив сьогодні зранку уряд землі Баварія. З цього дня розпочинаються великодні канікули, що триватимуть до 20 квітня. 

Про закриття шкіл цієї п'ятниці будуть ухвалювати рішення уряди Баден-Вюртембургу та Північного Рейну-Вестфалії.

Нагадаємо, в Берліні скасували до 9 квітня низку традиційних культурних заходів на тлі поширення коронавірусної інфекції.

За даними на ранок 13 березня, від коронавірусу загинуло 4948 людини, кількість заражених зросла до 131 846 людей.

3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 12 березня підтвердили ще два випадки інфікування – у тій же Чернівецькій та Житомирській областях.

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях.

Ввечері 12 березня стало відомо, що в Італії коронавірус підхопила українка, її стан – дуже важкий.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Того ж дня Україна скасувала авіасполучення з Італією у зв'язку з введенням карантину через спалах коронавірусу у світі.

Станом на 27 лютого п’ять українців захворіли на коронавірус; усі вони перебувають за межами України. Проте 28 лютого стало відомо, що громадянку України, у якої виявили коронавірус на борту круїзного лайнера Diamond Princess біля берегів Японії, виписали з лікарні.

5 березня закінчився термін обсервації українців, яких евакуювали з Китаю до Нових Санжар на Полтавщині. Усі вони – здорові.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme