Нідерландський корабель НАТО зібрався у Чорне море, – посол

Військовий корабель Нідерландів, який очолив одну з постійних груп НАТО, планує зайти в Чорне море

Про це заявив глава місії України при Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Вадим Пристайко в ефірі "112", інформує Depo.ua.

"Якщо читати офіційну заяву Міноборони США про заходження цього корабля (6 січня в акваторію Чорного моря американського десантного корабля-дока "Форт-Макгенрі",- ред.) в акваторію Чорного моря, то можна розуміти, що корабель заходить для надання підтримки союзникам і партнерам НАТО. У Чорному морі є три союзника НАТО: Болгарія, Румунія і Туреччина, і лише два партнери: Україна і Грузія. Тобто можна зрозуміти, кого має на увазі американське оборонне відомство", - сказав він.

Він додав, що корабель Нідерландів планує зайти в Чорне море.

"Нідерландський корабель лише почав керівництво, вони теж планують зайти в Чорне море", - сказав постпред України в НАТО.

Пристайко відзначив, що в Чорному морі діє доктрина, що встановлює кількість, тоннаж і час перебування тут військових кораблів, що обмежує кількість перебування кораблів НАТО у Чорному морі.

"Тому відбувається такий ротаційний принцип: одні увійшли, інші вийшли", - пояснив він.

Нагадаємо, 6 січня десантний корабель USS FortMcHenry Військово-морського флоту США в складі елементів 22-ї морської експедиційної групи США здійснив перехід через Дарданелли до Чорного моря.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #НАТО