UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нідерланди вимагають від Росії видачі Цемаха, у Кремлі – відмовчуються

Нідерланди офіційно вимагають від Росії видачі Володимира Цемаха, який нещодавно приземлився в аеропорту "Внуково" 

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The Insider.

Зазначається, що офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова відмовилася відповідати на питання про те, чи видасть Росія обвинуваченого.

"Спочатку треба визначити його правовий статус, а це питання коментує не МЗС, а Тетяна Москалькова. Коли його правовий статус буде визначений – тоді звертайтеся до нас", – пояснила вона.

Водночас Уповноважений із прав людини на Росії Тетяна Москалькова повідомила, що "Цемах залишається обвинуваченим у справі, яку Україна поки не закрила".

"Згідно із чинним законодавством, він може свідчити по відеозв'язку, або приїжджати для свідчень до суду, а потім повертатися на Росію. Про вимогу Нідерландів щодо видачі мені невідомо. Із цим питанням слід звертатися в Генпрокуратуру", – наголосила вона.

Нагадаємо, дещо раніше президент України Володимир Зеленський запевнив, що перед відправкою Цемаха на Росію, його допитали спецслужби.

Також голова Служби безпеки України (СБУ) Іван Баканов повідомив, що відсутність Цемаха у списку на обмін автоматично передбачала припинення переговорів із Росією.

Довідка: 5 вересня Київський апеляційний суд ухвалив рішення про звільнення з-під варти фігуранта у справі збитого MH17 Володимира Цемаха під особисте зобов'язання.

Раніше, 29 червня, Шевченківський районний суд Києва схвалив рішення про його арешт на два місяці. Його заарештували за звинуваченням у "створенні терористичної групи чи терористичної організації".

Так, міжнародна спільна слідча група, яка розслідує катастрофу "Боїнга" "Малазійських авіаліній" в небі над Донбасом, у червні 2019-го року вперше назвала імена перших чотирьох підозрюваних у причетності до збивання літака рейсу MH17 на Донбасі та видала міжнародні ордери на їх арешт – всі вони громадяни Росії.

Москва, водночас, заперечує всі звинувачення в причетності до збиття літака. За словами заступника генпрокурора Росії, на сьогоднішній день ні міжнародним слідством, ні журналістами не було надано жодного переконливого доказу провини російських військових або бойовиків на Донбасі. А в Міноборони Росії стверджують, що в період катастрофи "Боїнга" ні одна з російських установок не перетинала кордону з Україною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme