Нідерланди додатково вивчать дії України та Росії на момент катастрофи MH17

Додаткове розслідування у справі катастрофи MH17 на Донбасі, яке ініціював парламент Нідерландів, покликане вивчити дії України і Росії на момент трагедії
 

Про це заявив посол України в Нідерландах Всеволод Чанцев, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, парламент Нідерландів вирішив ініціювати розслідування, в тому числі тому, що родичі загиблих цікавляться діями російської і української влади.

"Вони хочуть зрозуміти більш докладно, як все відбувалося, як діяла України, а також як діяла РФ. Особливо – чому РФ закрила небо над Ростовською областю? Це велике питання, і цьому питанню буде приділятися значна увага. І сьогодні ніяких пояснень з російської сторони не було. Тому, якщо у когось є щось додатково сказати, то це саме Російській Федерації: як вона діяла в тих умовах, і чи були підстави закриття неба", – зазначив Чанцев.

Він підкреслив, що українська сторона надала всю інформацію.

"Мова не йде про якесь нове розслідування у відповідності з положеннями ICAO, але про дослідження практики управління повітряним рухом в умовах конфліктів, у тому числі дій України і РФ в липні 2014 року", – додав посол.

Нагадаємо, у вересні під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН король Нідерландів Віллем-Олександр закликав Росію співпрацювати в розслідуванні катастрофи МН17.

Довідка: Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

4 квітня 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme