ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Нідерланди хочуть змінити режим санкцій за порушення прав людини

Нідерланди пропонують новий режим санкцій ЄС проти тих, хто порушує права людини у світі.

Depo.Світ
19 листопада 2018 21:56
ФОТО: depo.ua

Відповідну пропозицію викладено у меморандумі, повідомляє Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

20 листопада в Гаазі зустрінуться представники урядів усіх 28 країн-членів Європейського союзу, щоб обговорити нідерландську пропозицію.

Документ вказує, що пропонований режим санкцій "суттєво відрізняється від наявних географічно обмежених санкційних режимів ЄС", метою яких є "зміна державної поведінки, тому вони політичні за своєю природою".

Пропоновані санкції "можуть запроваджуватися проти окремих порушників прав людини у світі, незалежно від політичного контексту і міжурядових процесів. Крім того, їх можуть запроваджувати проти осіб, які не є представниками держав (це стосується, наприклад, угруповань повстанців)".

За документом, замороження рахунків і візові обмеження застосовуватимуть проти осіб, відповідальних за "серйозні порушення прав людини": позасудові страти, насильницькі зникнення і катування.

Міністр закордонних справ Нідерландів заявив, що згоди ЄС щодо пропозицій представників його країни наразі немає, але додав, що "налаштований оптимістично".

За його словами, міністри закордонних справ країн ЄС можуть обговорити цю пропозицію на своєму наступному засіданні в Брюсселі 10 грудня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ