Рейтинг важливіший за людей: Чому Трамп вчора повівся, як Путін замолоду

Внаслідок дивного збігу обставин скандал довкола Трампа, який задля збереження власного рейтингу наражав на небезпеку співробітників президентської охорони, співпав з публікацією стенограми розмов тоді ще "молодого" Путіна з Біллом Клінтоном про загибель моряків "Курська". Схожість вражає

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Рейтинг важливіший за людей: Чому Трамп…

Історія з американським президентом, який для того, щоб нагадати про свою персону, вирішив проїхатися перед групою своїх прихильників на автомобілі і помахати їм ручкою через наглухо закрите скло, на перший погляд, не цікава нікому, крім найбільш затятих любителів Дональда Трампа.

Але в історії є пікантні супутні обставини. Які полягають в тому, що американський президент знаходиться в гострій стадії коронавірусної інфекції. А згідно з нормами і протоколами охорони президента США, його за будь яких вмов зобов'язані супроводжувати співробітники Секретної служби США.

Так було і цього разу, коли в броньованому Chevrolet Suburban з Трампом разом сиділи водій та охоронець в легеньких масочках. Вочевидь, іще не один співробітник цього відомства був змушений проводити свій недільний вечір у військовому госпіталі, стоячи на варті біля палати з ковідним хворим, чи йдучи за ним по коридору, чи прикриваючи "об'єкт номер один" при переході від виходу з лікарні до авто – і так далі. І, судячи з вигляду тих агентів Секретної служби, що потрапили в кадр, регламент їхньої діяльності не передбачає використання костюмів біологічного захисту чи лікарських респіраторів. Навіть в не надто просторому салоні автомобіля.

Простіше кажучи, чинний президент США для того, щоб нагадати про свою персону купці прихильників, свідомо наразив на ризик не тільки власне здоров'я (бо доречність цього міні-параду для хворого, якому колють стероїди і дають кисень через масочку теж виглядає сумнівною, в тому числі й для американських лікарів), але й здоров'я і, ймовірно, життя своїх охоронців. Це дефіле викликало сподіване роздратування у США, при тому не тільки в середовищі демократів. Саме через те, що особисті інтереси президента були поставлені вище людських прав його охоронців.

І вся ця історія навдивовижу добре зістикувалася з маленьким архівним відкриттям російських журналістів. Які в нетрях розсекречених документів з електронної президентської бібліотеки Білла Клінтона знайшли стенограму розмови цього президента США з Володимиром Путіним про загибель "Курська". В якій тодішній російський президент вислуховує співчуття Клінтона за втраченими життями моряків і негайно починає розповідати, як це вплине на його рейтинг. "Мені говорили, що якби я відразу відправив туди маленький підводний човен і хоча б спробував врятувати хлопців, мої рейтинги зросли б. Не можна дозволяти робити щось подібне заради піару... Але, як не дивно, наступні опитування показали, що цей інцидент не вплинув на мій рейтинг... Ми намагалися спустити на гальмах весь цей галас (довкола загибелі моряків – ред.)" – і так далі. Через два дні після цієї розмови було інтерв'ю Путіна легендарному ведучому CNN Ларрі Кінгу. Саме те, де на запитання "Що сталося з підводним човном?" Путін із посмішкою відповів: "Він втонув".

Ці дві історії – про людей, які здатні на що завгодно заради рейтингу. Які забули, що це таке – відповідальність за життя підлеглих, підпорядкованих чи в інший спосіб залежних від них людей. Які вирішили, що "парадний портрет", намальований політтехнологами задля збереження рейтингу, це важливіше, ніж гуманізм чи якісь інші пустопорожні концепції. Не кажучи вже про якусь там "душу". Які не розуміють, врешті-решт, того, що дрібка людяності в подібних ситуаціях, правильно обіграна політтехнологами, могла би навіть піти на користь їхньому рейтингу.

Єдине, що тішить – на відміну від Путіна, рейтинг Трампа після подібних вибриків ніби як почав падати. Хоча часу для адекватних досліджень ще й не було, телефонні опитування показують, що розрив між ним і Байденом, який ще кілька тижнів тому становив близько 2% - себто майже поміщався в статистичну похибку – сьогодні вранці вже був більший за 10%. Америка, як і Україна, все-таки теж не Росія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme