UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нейробіологи з’ясували, що коронавірус може спричинити втрату пам’яті

Американські нейробіологи виявили, що коронавірус може призвести до порушення когнітивних функцій людини і навіть втрати пам’яті
 

Про це йдеться у новій статті доцента психології Мічиганського університету Наталі С. Тронсон, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Дослідниця дійшла висновку, що ця хвороба може бути дуже небезпечною для роботи мозку людини. Крім очевидних неврологічних симптомів, на кшталт втрати нюху і маревного розладу, які з’являються під час зараження, вчені виділяють і довгострокові наслідки COVID-19 у вигляді синдрому хронічної втоми, а також синдрому Гієна-Барре (рідкісний стан, при якому імунна система людини вражає власні периферичні нерви).

Тронсон вважає, що неврологічні зміни після COVID-19 можуть бути викликані безпосереднім впливом вірусу на тканини мозку, а також зараження епітеліальних клітин і серцево-судинної системи. За її словами, коронавірус може порушувати роботу нейроімунних клітин, які забезпечують мозок енергією і відповідають за обробку сигналів про запалення у організмі. Це, у свою чергу, призводить до серйозних захворювань мозку.

Через масовий викид сигналів про запалення під час COVID-19 може підвищуватися ризик зниження когнітивних функцій і розвитку різних станів деменції, враховуючи хворобу Альцгеймера протягом старіння організму.

Дослідниця переконана, що COVID-19 "впливатиме на здоров’я і благополуччя людей ще довго після того, як пандемія закінчиться". Тому подібні дослідження довгострокових ефектів коронавірусу на здоров’я людини вкрай важливі.

Попри докази впливу коронавірусу на нейроімунні клітини, вченим потрібні додаткові дослідження для підтвердження впливу цього вірусу на подальший розвиток проблем із мозком.

Нагадаємо, у ВООЗ закликали у приборкуванні коронавірусу слід брати приклад з Нової Зеландії.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme