UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Недопуск кандидатів та напади на спостерігачів: Як проходять місцеві вибори на Росії

У неділю, 8 вересня, на Росії відбуваються вибори у 78 суб'єктах, а також в окупованому Севастополі

Як повідомляє Depo.ua з посиланням на "Настоящее время", у 12 російських регіонах пройдуть вибори до законодавчих зборів і обласні думи, зокрема у Москві та Петербурзі.

Прямим голосуванням будуть обрані голови 15 регіонів, включаючи губернатора Санкт-Петербурга і главу Сахалінської області, а також будуть "обирати" очільника окупованого Севастополя.

У Москві до виборів так і не допустили близько двох десятків незалежних кандидатів, в тому числі Любов Соболь, Івана Жданова, Іллю Яшина, Костянтина Янкаускаса, Юлію Галяміну та інших. Їх недопуск став причиною масових протестів, які тривали в столиці понад півтора місяця.

У Новосибірську, Улан-Уде і Анадирі обирають мерів, а в Новгородській, Свердловській і Орловської областях, а також в Хабаровському краї проходять довибори депутатів Держдуми.

За підсумками виборів 8 вересня мають бути заміщені понад 47 тисяч депутатських мандатів і виборних посад.

ЗМІ фіксували перші порушення і протести, пов’язані з днем виборів.

Так, на декількох незалежних кандидатів і спостерігачів напали в Петербурзі.

Штаб Навального фіксував черги осіб, які масово голосували на декількох ділянках в Санкт-Петербурзі. Вони просили їх не знімати.

"В Омську виборцям як мінімум на одній ділянці прийшли поштою конверти з бланками, що імітують бланк для голосування, з уже поставленою галочкою в графі" за "кандидата від влади", — пишуть у штабі.

Як повідомили "Новой газете" в організації Спостерігачі Петербурга, до 9:30 ранку основними порушеннями на виборах в Північній столиці стали заборона на фото і відеозйомку (в Калінінському, Червоногвардійському, Невському і Петроградському районах) і численні недопуски на дільниці членів виборчих комісій з правом дорадчого голосу.

В окупованому Севастополі також проходять "вибори" глави. "Швидше за все, контрольний пакет голосів в севастопольських законодавчих зборах Чалий [так званий „народний мер"", Олексій] втратить — а Кремль, вибудовує в Криму вертикаль влади, що натрапить на труднощі в управлінні містом, що звикло до більшої самостійності", — пише "Медуза".

Нагадаємо, 27 серпня Верховний суд Росії остаточно заборонив опозиційним кандидатам балотуватися в Московську міську думу.

10 серпня у столиці Росії відбулася акція "Повернемо собі право на вибори", куди прийшли близько 50 тисяч людей.

12 серпня мерія Москви не погодила ходу на підтримку недопущених до виборів у Мосміськдуму кандидатів.

17 серпня у Москві поновилися протести за чесні вибори.

19 серпня Путін вперше прокоментував протести на Росії.

Крім того, на Росії заборонили проводити акції протесту 31 серпня.

4 вересня суд у столиці Росії Москві заарештував на 10 діб голову незареєстрованої Лібертаріанської партії Сергія Бойка і на 30 діб активіста Марка Гальперін.

Довідка: Вуличні протести розпочалися після того, як виборчкоми в Москві не зареєстрували на місцевих виборах майже всіх незалежних кандидатів, в тому числі прихильників Навального. 

27 липня у Москві біля будівлі мерії під час мітингу "Допускай" силовики затримали понад 1000 активістів.

Мер Москви Сергій Собянін заявив, що застосування сили з боку правоохоронних органів до учасників несанкціонованої акції в Москві 27 липня було виправданим.

Внаслідок протестів у Москві 3 серпня затримали тисячу людей, серед них – понад 50 неповнолітніх.

У ПАРЄ відреагували на ситуацію, що склалася на Росії, нагадавши, що у демократичній держави такі дії є недопустимими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme