Не можна продавати принципи, - Литва про повернення Росії в ПАРЄ

У країн, які виступають за повернення Росії до ПАРЄ, є сильний аргумент - потрібні гроші, але не можна продавати принципи за гроші

Про це заявив член литовської делегації, доповідач ПАРЄ з гуманітарних наслідків конфлікту в Україні Егідіус Варейкіс, Depo.ua з посиланням на DW.

"У країн, які виступають за те, щоб дозволити російської делегації брати участь в сесії, є сильний аргумент. Він такий: нам потрібні гроші (Росія з липня 2018 роки не платить свій внесок до Ради Європи, борг досяг 60 млн євро - ред.). Тому що, як виявляється, можна продавати принципи за гроші. Дехто каже, що в резолюції, яка відкриє двері Росії в ПАРЄ, ми ще раз зазначимо, що асамблея не визнає самопроголошених республік в Донбасі, а також не визнає Крим частиною Росії", - сказав Варейкіс.

За його словами, деякі нагадують, що навіть після окупації Радянським Союзом балтійських країн в 1940 році Захід, хоча і не визнавав цієї окупації, однак продовжував торгівлю з СРСР.

"Інші запевняють, що нам потрібна Росія в Європі, тому що без Росії в ПАРЄ буде більше проблем, ніж рішень, і ми повинні шукати компроміс, тому що нам потрібна єдина і неподільна Європа. Вони кажуть, що ми будемо кожен раз нагадувати Росії, що вона ненадійний партнер, але все ж вона буде залишатися партнером. Крім того, в ПАРЄ не всі депутати цікавляться проблематикою України, - додав депутат від Литви.

Нагадаємо, на Росії планують "вивчити ризики" щодо повернення в ПАРЄ.

Довідка: 17 травня, понад 30 міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні у Гельсінкі ухвалили рішення, в якому відкривається шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою. При цьому у самому документі немає згадки "Росії".

В ньому стверджують, що всі держави-члени повинні мати право на рівних умовах брати участь у Комітеті міністрів і в Парламентській асамблеї, двох статутних органах Ради Європи.

Міністри також висловилися за те, щоб делегації всіх держав-членів могли взяти участь у наступній червневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи з огляду на важливість виборів генерального секретаря і суддів до Європейського суду з прав людини.

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що Росію не повернули до Парламентської асамблеї Ради Європи, тому що це неможливо зробити без внесення змін в регламент ПАРЄ.

Варто зазначити, що головування у Комітеті міністрів Ради Європи перейшло від Фінляндії до Франції, яка лобіює повернення Росії до ПАРЄ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme