Найщасливіша країна світу: У Данії в школах дітей вчать емпатії на обов'язкових заняттях

Данія незмінно входить до трійки найщасливіших країн світу в звіті ООН "Щастя в світі" за останні сім років. Секрет щастя данців може бути пов'язаний з їх системою освіти: з 1993 року в навчальній програмі Данії введені обов'язкові заняття з емпатії

З того часу і дотепер система освіти Данії включає обов'язкові заняття, де учні у віці від 6 до 16 років вчаться співчувати і допомагати своїм однокласникам і конкурувати тільки з самими собою, передає Depo.ua з посиланням на EducateInspireChange.org

Емпатія - це засвоєний навик, а навчання емпатії з дитинства не тільки доводить, що це робить дітей більш емоційно і соціально компетентними, а й значно знижує їх залякування, а також допомагає їм бути більш успішними як дорослі в майбутньому.

Програма емпатії в Данії починається з 6 років в перший рік навчання в школі і триває до 16 років. Протягом однієї години щотижня діти проводять уроки емпатії під час "Klassens tid" або "The Class's Hour". Заняття проводяться раз на тиждень і є основною частиною навчальної програми, мета полягає в тому, щоб учні зібралися разом в невимушеній і комфортній обстановці, щоб обговорити будь-які проблеми, з якими вони можуть зіткнутися, і клас намагався знайти рішення. Klassens tid - це можливість студентів бути почутими і отримати підтримку і натхнення від інших через слухання і водночас зрозуміти важливість взаємної поваги.

Будь-яка проблема відкрита для обговорення і може бути особистою проблемою або проблемою між окремими учнями або групами, те, що стосується школи або навіть не пов'язане зі школою. Інша частина класу, а потім і вчитель обговорюють способи вирішення проблеми. Вчитель допомагає учням, навчаючи їх, як дійсно слухати і розуміти інших. Коли не обговорюються питання, група збирається разом і просто розслабляється.

"Разом клас намагається врахувати всі аспекти і разом знайти рішення. Проблеми дітей визнані і почуті. Коли тебе розуміють, ти стаєш кимось", - каже психолог Ібен Сандал.

За словами місцевого журналіста Карлотти Балени: "Діти не бояться висловлюватися, бо вони відчувають себе частиною спільноти, вони не самотні".

Данці вчать емпатії двома способами. Перший шлях - через командну роботу. 60% шкільних завдань вже роблять це, замість того, щоб зосередитися на кращих серед своїх однолітків, датська навчальна програма спрямована на розвиток і вдосконалення навичок і талантів інших учнів, які не однаково обдаровані.

Другий спосіб - спільне навчання. Коли говорять про те, що виховання - це секрет щастя, мають на увазі, що мова йде про гуманне і згуртоване суспільство з системами підтримки всіх.

Данські батьки виховують щасливих дітей, які виростають в щасливих дорослих, що виховують щасливих дітей, і цикл повторюється.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"