Науковці знайшли спосіб урятувати пінгвінів від вимирання

Популяція криля, який є основним джерелом їжі для пінгвінів, в Південному океані скоротилася в різних районах на 30-80%

Про це повідомляла РИА "Новости" представник Росії в Коаліції по збереженню Антарктики і Південного океану (ASOC) Олена Жаркова, передає Depo.ua.

"У високих широтах особливе місце в харчуванні займає масовий евфаузієвий рачок криль. За рахунок криля в основному живуть пінгвіни Аделі, а також антарктичний, чубатий і золотоволосий пінгвіни. У місцях з великою кількістю криля не відмовляється від нього і імператорський пінгвін. Чисельність популяції криля в Південному океані в деяких районах скоротилася на 30-80%", - зазначила експерт.

Як уточнила експерт, за підрахунками французьких вчених, пінгвіни з'їдають 85% їжі від загальної кількості корму, що з'їдається птахами Південного океану.

"А це близько 47 мільйонів тонн, з яких більше половини припадає на криль та інших ракоподібних і приблизно чверть на кальмарів", - додала Жаркова.

Експерт зазначила, що на тлі скорочення популяції криля, спостерігається і скорочення популяцій пінгвінів. "У деяких колоній потомство не виживає у 80% пар", - повідомила експерт.

На думку Коаліції, створення морських природоохоронних територій в Південному океані дозволить вижити крилю і пінгвінам.

Нагадаємо, минулого року стало відомо, що на Землі зникла найбільша колонія королівських пінгвінів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"