Науковці знайшли останки невідомого раніше виду динозаврів

Вік кігтя оцінюється в 107 мільйонів років

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на ZN.ua.

Палеонтологи виявили 20-сантиметровий серпоподібний кіготь, який датується періодом близько 110 мільйонів років тому. Як повідомляє "Популярная механика", на думку дослідників, кіготь міг належати новому, раніше невідомому виду динозаврів.

Кіготь був знайдений серед інших кісток, які були виявлені в формації Eumeralla Formation в штаті Вікторія. Останки зацікавили вчених, оскільки були майже ідентичні тим, які належали виду, який був описаний раніше, але жив на 10 мільйонів років пізніше і на відстані тисяч кілометрів від них.

Останки Australovenator wintonensis були знайдені в Квінсленді, їхній вік оцінюється в 95 мільйонів років. Дослідники вважають, що така велика відстань і вік 10 мільйонів років можуть свідчити про те, що в штаті Вікторія був знайдений невідомий раніше вид.

"Можливо, що ми знайшли кістки не зовсім дорослого Australovenator individuals. Однак більш імовірно, що ми маємо справу з іншим видом", - заявив один з авторів дослідження Стівен Попорат. Учений також зазначив, що вид динозаврів, який проіснував понад 10 мільйонів років, — це екстраординарний випадок, але не неможливий.

Попорат підкреслює також, що форма кігтя, який був знайдений в Eumeralla Formation, нагадує форму пазурів мегарапторидів, які були знайдені в інших регіонах. Наприклад, мегараптора, який був знайдений в Аргентині і довжина кігтя якого досягала 30 сантиметрів.

Поки динозавр — володар великого серпоподібного кігтя — не отримав офіційної назви. Вчені сподіваються в найближчому майбутньому знайти нові останки, за яким би цього динозавра вдалося описати більш повно.

Нагадаємо, у серпні в Марокко знайшли рештки найдавнішого динозавра.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme