UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Науковці вперше виявили ультрафіолетове сяйво навколо комети

Науковці через прилади міжпланетної станції Rosetta вперше побачили ультрафіолетове сяйво навколо комети Чурюмова-Герасименка

Науковці вперше виявили ультрафіолетове…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Зазначимо, що аналогічне явище фіксували в атмосферах усіх планет, окрім Меркурія, та у супутників Юпітера, однак ще ніколи "полярне сяйво" не бічили на кометі.

"Я вивчав полярні сяйва Землі протягом п’яти десятиліть. Виявлення полярних сяйв близько 67P, де відсутнє магнітне поле, дивне і захоплююче", — заявив фізик Джим Берч із Південно-Західного дослідницького інституту.

Як відомо, полярні сяйва виникають при активації заряджених частинок в атмосфері.  Закрема на Землі,сонячний вітер дме в магнітосферу, де в взаємодіє з зарядженими частинками. Ці частинки падають дощем у верхні шари атмосфери і втрапивши по лініям магнітного поля до полюсів, проявляються у вигляді мерехтіння світлових завіс.

Водночас комета не має навить апозиченого магнітного поля, хоча й має газову оболонку, своєрідну атмосферу, яка називається комою. Вона оточує ядро ​​активної комети, коли вона наближається до Сонця досить близько, щоб заморожені в ній льоди могли танути.

На думку дослідників, поєднання процесу прискорення і процесу збудження робить полярне сяйво комети 67P / CG унікальним в Сонячній системі. 

Нагадаємо, над Марсом зафіксували зелене сяйво.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme