Науковці виявили, що препарат, який приймає Трамп для профілактики COVID-19, не є безпечним

Дослідники зі США й Швейцарії проаналізували дієвість лікування коронавірусної хвороби препаратами гідроксихлорохін та хлорохін, які використовуються проти малярії та ревматологічних захворювань
 

Результати дослідження науковці оприлюднили у виданні Lancet, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Громадське".

З’ясувалося, що вони збільшують ризик виникнення ускладнень у пацієнтів, зокрема із серцево-судинною системою, що створює додаткову загрозу смерті.

Для визначення дієвості лікування коронавірусної хвороби гідроксихлорохіном та хлорохіном проаналізували дані понад 96 тисяч пацієнтів із усього світу. Із них майже 15 тисяч отримували лікування одним із зазначених препаратів; решту пацієнтів виокремили в контрольну групу.

З’ясувалося, що смертність у контрольній групі від коронавірусу склала 9,3%, тоді як серед пацієнтів, що приймали протималярійні препарати – від 16,4 до 23,8%. При цьому від 4 до 8% цих смертей припадало на проблеми із серцево-судинною системою, тоді як у контрольній групі – лише 0,3%.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп нещодавно заявив, що приймає гідроксихлорохін для профілактики COVID-19.

Раніше Федеральне управління з контролю якості лікарських препаратів США (FDA) попередило про небезпеку побічних ефектів препарату гідроксихлорохін у лікуванні COVID-19.

15 квітня МЗС домовилася із Індією про безкоштовну поставку гідроксихлорохіну для боротьби з коронавірусом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"