UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Науковці вияснили, навіщо давні люди збиралися біля Стоунхенджу

Археологи виявили свідоцтва того, що тисячі років тому Стоунхендж був місцем грандіозних масових бенкетів, на які з'їжджалися мешканці з усієї території Британських островів, зокрема, з віддалених регіонів Шотландії

Про це Depo.ua із посиланням на BBC.

Зробити це відкриття допомогли свинячі кістки, які розкопали в чотирьох розташованих поблизу поселеннях епохи пізнього неоліту.

Свинина була головною стравою святкового меню, а відвідувачі урочистостей приводили з собою худобу, навіть з віддалених районів, і заколювали для бенкету.

Ізотопний аналіз виявлених в ході розкопок кісток показав, що вони належали свиням, вирощеним в Шотландії, на північному сході Англії та в Західному Уельсі, а також в інших областях Британських островів.

В цілому знайшли збережені останки 131 тварини, вік яких становить приблизно 4500 років (2800 - 2400 роки до нашої ери).

Це доводить не тільки те, що Стоунхендж був місцем масового паломництва, а й той факт, що люди, які населяли віддалені куточки Британії тисячі років тому, підтримували постійні зв'язки один з одним і регулярно подорожували на значні відстані.

"Ці зібрання можна вважати першими культурними заходами, що поєднували всіх мешканців острова, - говорить провідний автор дослідження, професор Кардіффського університету Річард Магуік. - Люди з усіх куточків Британії приїжджали до Стоунхенджу, щоб поласувати їжею, спеціально відібраною і привезеною здалеку".

За словами професора, знайти свиней поблизу від місця масових бенкетів не було проблемою, і той факт, що тварин спеціально вели (або везли) з собою здалеку, за сотні кілометрів, показує виняткову важливість заходу та значних зусиль, яких докладали відвідувачі урочистостей.

Крім того, вочевидь, з'являтися на бенкеті з порожніми руками було нечемним - і неписані правила вимагали приїжджати саме з їжею, яку ти виростив сам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook