ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Науковці навчилися імітувати відбитки пальців

Науковці використали нейронні мережі для генерації штучних відбитків пальців, які потім використали в якості ключа доступу для біометричної системи ідентифікації.

Depo.Світ
15 листопада 2018 22:00
ФОТО: depo.ua

Таким чином, було доведено, що фальшиві відбитки все ж можна виготовити, повідомляє Depo.ua з посиланням на The Guardian.

Науковці з Університету Нью-Йорка змогли зімітувати кожен п'ятий зразок з системи біометричної ідентифікації. При цьому, рівень вірогідності виникнення помилки становив не більше одного на тисячу.

По-перше, з ергономічних міркувань більшість пристроїв для зчитування відбитків не читають весь відбиток за раз. Замість цього вони знімають лише ту частину пальця, яка торкається до сканера. Важливо те, що такі системи не складають до купи всі частини зображення, щоб розпізнати цілісний відбиток пальця. Замість цього вони просто порівнюють доступну частинку з тим, що є в базі. Це означає, що зловмиснику потрібен збіг лише з одним із сотень тисяч збережених часткових зразків відбитків пальців, щоб отримати доступ.

По-друге, науковці звернули увагу на те, що деякі риси відбитків більш поширені, ніж інші. Це означає, що фальшивий відбиток, який містить в собі чимало популярних малюнків, має високі шанси обдурити систему.

Спираючись на ці спостереження американські дослідники створили фальшиві відбитки, які б можна було видати за якомога більшу кількість справжніх. Такий метод навряд чи допоможе у разі зламу конкретного захищеного біометричними даними облікового запису. Але коли йдеться про злам цілої бази відбитків, це може спрацювати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ