Наслідки коронавірусу: В Італії, Китаї та Іспанії під час карантину поліпшується якість повітря

Експерти стверджують, що в країнах, де діє карантин через пандемію коронавіруса, якість повітря зростає, але поки рано говорити про довгострокові зміни

Показовимив цьому сенсі є зображення космічного агентства США НАСА, яке свідчить про підвищення якості повітря у Китаї, передає Depo.ua з посиланням на France 24 

Однак, коли Китай долає пік своєї кризи, останні знімки Європейського космічного агентства (ЄКА) показують сплеск викидів NO2.
Вражаюче скорочення викидів також спостерігалося в північній Італії, яка була заблокована для боротьби з поширенням нового коронавируса.

Європейське агентство з навколишнього середовища (EEA) повідомляє про аналогічні зміни в Барселоні і Мадриді, де іспанські власті видали розпорядження про карантин в середині березня.

Що стосується інших країн або регіонів, які вказали жителям залишатися вдома, зокрема, Аргентині, Баварії, Бельгії, Каліфорнії, Франції та Тунісі, фахівці вивчають дані, щоб побачити, чи схожа ця тенденція.

Проте також відомо, що навіть під час економічної кризи більше десяти років тому зниження рівня NO2 "було більш тривалим у часі", вважає фахівець з якості повітря ЄАНС Альберто Гонсалес Ортіз.

Тим часом, менша кількість NO2 не обов'язково означає чистіше повітря.

Обсерваторія НАСА повідомила, що в лютому в Пекіні відбулися епізоди забруднення через дрібні частинки. Це суміш найдрібніших твердих частинок і рідких крапель, присутніх в атмосфері, діаметром 2,5 і 10 мікрометрів (мікрон). У п'ятницю 20 березня повітря в Парижі також було оцінене як помірно забруднене через присутність дрібних частинок і NO2, хоча населення вже три дні знаходилося вдома.

При цьому концентрація забруднюючих речовин може змінюватися в залежності від погоди. До того ж, деякі джерела викидів, такі як виробництво енергії і використання енергії в житлових приміщеннях, ймовірно, не будуть помітно зменшуватися, коли все більше людей змушені залишатися вдома.

Очікується, що концентрація так званих частинок PM2,5 і PM10 і монооксиду вуглецю (CO) також "з часом зменшиться".

Дрібні частинки подразнюють очі та горло і перешкоджають диханню. У крайніх випадках літні люди і ті, хто страждає від астми, ризикують померти, якщо не будуть правильно лікуватися.

За словами групи французьких лікарів, відомої як Air-Sante-Climat, заходи по локалізації захищають двома способами, знижуючи ризик зараження COVID-19 і зменшуючи забруднення від дорожнього руху.

Проте, важко зрозуміти, яку користь насправді отримає населення світу, тому що, на думку експертів в області охорони здоров'я, "що буде мати більший вплив, так це довгострокові наслідки".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme