NASA знайшло серйозні недоліки у майбутніх пілотованих місіях від Boeing та SpaceX, - ЗМІ

NASA знайшло в кораблях Boeing і SpaceX загрозу для космічної програми

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на РБК.

США ризикують не відновити вчасно свою програму пілотованих польотів у космос. NASA заявило про проблеми з кораблями Boeing і SpaceX. Reuters з'ясував, що цих проблем більше, ніж було оголошено офіційно

NASA попередило компанії Boeing і SpaceX про недоробки в пілотованих кораблях, які вони розробляють. Ці недоліки можуть відбитися на безпеці польотів, вважає аерокосмічне управління, повідомило Reuters з посиланням на джерела в аерокосмічній галузі США і звіт NASA за 2018 рік. Все це загрожує планам США відродити свою програму пілотованих польотів у космос, відзначає агентство.

Йдеться про кораблі CST-100 StarLiner (корабель Boeing) і Crew Dragon (корабель SpaceX). На 2 березня був запланований перший безпілотний запуск Crew Dragon, причому його переносили кілька разів, так як потрібно було провести додаткове тестування обладнання. Безпілотний запуск CST-100 StarLiner також був зміщений - з березня на квітень. Польоти з екіпажем до МКС SpaceX повинна була здійснити в липні поточного року, а Boeing - в серпні.

На початку лютого NASA представило щорічну доповідь, в якій говориться, що "є серйозні проблеми з поточними графіками запуску у SpaceX і Boeing"

У документі вказується чотири "ключові елементи ризику". Щодо Boeing це вразливість теплового захисту капсули космічного корабля, SpaceX в доповіді згадується в зв'язку з технологією заправки ракети-носія, коли екіпаж знаходиться вже всередині капсули. У обох компаній є проблеми з ефективністю парашутних систем.

Два джерела Reuters вказують, що занепокоєння NASA пов'язано не тільки з цими недоробками. "На початок лютого список ризиків містив від 30 до 35 технічних проблем як у SpaceX, так і у Boeing. З'ясувати, з чим саме пов'язані ці проблеми, агентству не вдалося, але його співрозмовники повідомили, що компанії повинні вирішити "більшість" цих проблем, перш ніж відправляти астронавтів в польоти.

"У SpaceX і Boeing є співставні проблеми, пов'язані з безпекою", - сказало одне з джерел агентства в уряді США.

Представник Boeing Джош Барретт заявив Reuters, що компанія "закрила" ризик уразливості капсули корабля, завершивши програму випробувань в січні. "Наші цифри показують, що ми перевищуємо вимоги безпеки NASA", - сказав Барретт.

У свою чергу представник SpaceX Джеймс Глісон сказав, що компанія розробила "одну з найбезпечніших і передових систем пілотованих польотів у космос з коли-небудь існуючих".

На розробку нових кораблів NASA виділило SpaceX $ 2,6 млрд, Boeing - $ 4,2 млрд.

Нагадаємо, що команда ізраїльських вчених цього тижня планує відправити приватну місію на Місяць за допомогою ракети Falcon 9 американської аерокосмічної приватної компанії SpaсeX.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #NASA